Proč si Pastore vybral PSG

Javier Pastore nedávno přestouil do Paris St. Germain, ačkoli o něj měla velký zájem i Chelsea. Proto se vyjádřil, z jakého důvodu zamířil do hlavního města Francie a ne Anglie.


Pastore do PSG přestoupil z Palerma za 37 milionů Liber i přes fakt, že se o jeho služby vážně zajímala také Chelsea. Mladý Argentinec svůj přestup označil za nejdůležitější moment své kariéry a cítí, že ve francouzském hlavním městě se bude ještě zlepšovat.

Je to pro mne důležitý krok. To co se mi stalo, je vážně skvělé. Je to doposud můj nejdůležitější moment kariéry. Nepřišel jsem sice do tak prestižní ligy, jako je Premier League nebo La Liga, ale věřím, že mi to hodně přinese v osobním životě i fotbalovém vývoji.“ Řekl Pastore.

„Rozhodl jsem se přijít do PSG z mnoha důvodů. S agentem jsme rozebrali situaci a PSG je klubem, který by mi měl sedět nejvíce, měl by odpovídat mé úrovni a také jim mohu něco přinést. Kdybych se připojil k Chelsea nebo jinému klubu, nejspíše bych neodehrál tolik času, kolik jsem očekával. Myslím, že v PSG odehraji mnoho minut, což mi dovolí předvést se,“ pokračoval.

Pastore bude v PSG představen v sobotu, během ligového zápasu proti Lorientu. Do zápasu ovšem nezasáhne, protože trenér francouzského klubu prohlásil, že Pastore odehraje svůj první zápas až v září, protože se právě vrátil z dovolené.


21:46:10 - 07.08.11 - Zzepa - Mužstvo - 3528x