Sturridge: Mám důvěru

Daniel Sturridge při prvním rozhovoru v Angli řekl, že rád za důvěru André Villas-Boase a také, že mu mladý Portugalec dává velkou volnost na hřišti.


Daniel Sturridge předvedl skvělý výkon nejen v zápase s Kitchee, kdy se dokázal prosadit do šance a využít ji, ale také v jiných utkáních přinejmenším zaujal oko diváka. Hráč anglické reprezentace do 21 let také zaujal při rozhovoru, kdy se rozpovídal o vítězství Blues na Barclays Asia Trophy.

„Tour byla pro mne úžasná.“ Začal Sturridge. „Manažer mi prokázal důvěru a dal mi příležitosti. Byla to těžká příprava i kvůli podmínek, které v Asii panovaly, ale celkově to byl pro každého dobrý výlet. Manažer mi dal svolení předvést se a myslím si, že tohle pro mne ještě žádný manažer neudělal. Sundal mi vodítko a řekl, jdi tam a užij si to. Mám nyní o hodně více svobody, než jsem kdy měl a myslím si, že nyní si fotbalu užívám ještě více,“ pokračoval.

Villas-Boas si má z čeho vybírat, co se týče útoku. V dosavadních zápasech mladý manažer preferoval formaci s jediným středním útočníkem a dvěmi křídly, přičemž Sturridge většinu času odehrál právě na křídelní pozici.

Užívám si to na každé pozici,“ řekl Sturridge na toto téma. „Manažer mi povolil s balónem kličkovat, a když hrajete na kterékoli pozici v útoku, musíte se pokusit přehrát obránce jeden na jednoho,“ vysvětlil.

„Užívám si toho, že jsem útočník. Můžu hrát i ze strany, pro mne není problém hrát kdekoli, protože mi manažer prokazuje velkou důvěru. Jedna z mých schopností je kličkovat s míčem a poté se pokusit vstřelit branku a André mi dal svolení, dělat na hřišti cokoli chci, takže si nemůžu stěžovat.“ Pokračoval Sturridge.

Hráči si to užívají. Manažer zdůraznil, že chce hrát útočně a že nechce udělat z Chelsea defenzivní tým. Jeho filozofie je vyhrávat zápasy, ale vyhrávat je útočnou cestou. Kromě mne je zde také Didier Drogba, Fernando Torres, Salomon Kalou a také Gael Kakuta. Všichni manažeru nabízíme něco jiného, takže si může vybírat. Všichni si užíváme fotbalu.“ Zakončil Sturridge.


12:00:00 - 02.08.11 - Zzepa - Mužstvo - 3324x