Mikel: Nášim cílem bylo vyhrát

John Obi Mikel je jeden ze tří hráčů, kteří odehráli celých 90 minut ve finále Barclays Asia Trophy proti Aston Ville. Řekl pár slov a přípravě pod novým koučem.
Zbývá už jen jediné přátelské utkání do úvodního výkopu v Premier League a jak Nigerijec vysvětluje, tým bral na vědomí fakt, že výhra v Barclays Asia Trophy se může stát zvykem ve vyhrávání trofejí.

V pozoruhodném vítězství v prvním zápase proti celku z Premier League zůstalo čisté konto nadále, a tak Chelsea pod André Villas-Boasem ještě nedostalo branku.

„Pro nás to byly zápasy, abychom se zpět dostali do zápasového varu, ale zároveň pro nás bylo finále velmi důležitým utkáním," tvrdí Mikel.

„My jsme za každou cenu chtěli tu trofej vyhrát, André to po nás vyžadoval, tak jsme udělali to, co jsme chtěli udělat."

„Hráli jsme dobře, protože jsme dodrželi plán, který jsme si stanovili před zápasem. Chtěli jsme napadat a vyvíjet na Aston Villu tlak a vstřelit rychlý gól, což se nám podařilo. No a pak už jen kontrolovat hru, což se nám taky podařilo. Byli jsme to my, kdo byl na hřišti aktivní a věděli jsme, že další gól přijde. A poté jsme se snaželi držet míč na svých kopačkách,"
vysvětluje Mikel strategii při finále Barclays Asia Trophy.

Mikel si našel v prvním poločase při přímém kopu skvělé místo, ale bohužel ho zastavila vlajka pomezního, protože stál v ofsajdu. Nebylo to poprvé, co jsme během tour v Asii byli blízko dalších gólů.

„Nevím, jestli jsem stál v ofsajdě, ale každopádně pro přímé a rohové kopy jsem zde a doufám, že jak začne sezóna, tak budu ve vápně hrát důležitou roli a vstřelím pár branek,"
doufá John Obi.

„Po odehraných 90. minutách se cítíte dost unaveně. Každopádně na start Premier League jsem takřka připraven," dodal.

11:25:18 - 02.08.11 - EQUULUS - Mužstvo - 4132x