Salomon Kalou jak ho neznáte

Salomon Kalou v tomto rozhovoru řekl něco o sobě, formě Chelsea i rozmístění na hřišti a na závěr prozradil svůj vcelku zajímavý koníček, kterého si prostřednictvím YouTube všimlo už na 250 tisíc lidí.

Salomon Kalou je v Chelsea již 5 let, avšak zatím jen jednou se stalo, že by se na delší dobu zabydlel v základní sestavě. Útočník Pobřeží Slonoviny byl po většinu svého času stráveného na Stamford Bridge pouze jedním z hráčů „širšího útoku“.

Má však jednu užitečnou všestrannost - dokáže hrát na obou křídlech. Během asijského turné nastupoval jak na levém, tak i na pravém křídle, odkud dostává povolení sbíhat si do středu.

„Čím více roztahujete hru, tím více pak máte prostoru. Usilovně jsme pilovali to, jak poznat, kdy máte hru roztáhnout a kdy naopak zhustit střed. Musíme si na to ještě zvyknout a pořádně dopilovat na první ligový zápas,“ vysvětluje Kalou.

„Hraji vlevo i vpravo, ale na tom nezáleží, protože křídla se mohou kdykoliv vyměnit. Snažím se dělat, co mě baví a dostat ze sebe výsledky, abychom já i trenér věděli, že jsem na první ligový zápas proti Stoke připraven.“

„V současné době je to hlavně o nalezení všech správných variant pro tým jako celek. Na individuálních výkonech zatím ve skutečnosti až tak nezáleží, protože každý se do kondice snaží dostat, jiná možnost pro hráče ani není,“ řekl příští měsíc již šestadvacetiletý Afričan.

„Nejdůležitější je mít dobře komunikující a soudržný tým. Musíme vybudovat takový tým, který bude schopný čelit i těm největším hrozbám jak v Premier League, tak v Lize mistrů. Detaily přijdou později a ještě nás vyztuží, ale v tuto chvíli je nejdůležitější mít tým pohromadě. To nám pomůže při snaze vyhrát co nejvíce trofejí.“

Kalou se v poslední době nevěnuje pouze fotbalu, ale začal také svou alternativní kariéru jako mini-dokumentarista. Své filmy však netvoří pod jménem, pod jakým je znám širokou, nejen fotbalovou, veřejností. Krátký filmový shot si mohl vyzkoušet i při tomto rozhovoru, kdy mu zástupci Chelsea TV půjčili jednu ze svých kamer.

Jedno z jim natočených videí už dokonce slaví poměrně slušný úspěch v podobě ¼ milionového shlédnutí na YouTube. Další záběry se tam navíc ještě mají objevit.

„Byla zábava dělat tyto rozhovory a přiblížit tak fanouškům aspoň trochu toho, jaká atmosféra panuje mezi hráči. Myslím, že je pro ně příjemné vidět něco z toho, co se děje v klubu; různé aspekty, které lidé normálně nepoznají,“ řekl o výše zmíněném a vlastnoručně natočeném mini-filmu v podobě zábavného rozhovorů se spoluhráči.

„V této práci mám přezdívku David Cameroon a opravdu si to všechno užívám. Je mi ctí produkovat zábavu okolo klubu,“ prohlásil.


00:51:49 - 30.07.11 - Petric32 - Mužstvo - 3707x