Courtois oficiálně v Chelsea

Přestup Thibauta Courtoise z belgického Genku do Chelsea byl ve včerejších večerních hodinách dokončen. Gólman přišel za 9 mil. liber a hned půjde na hostování do Atletika Madrid.
Chelsea se s 19letým brankářem dohodla na pětileté smlouvě a do Atletika půjde na roční hostování. Tento Belgičan pomohl Genku minulou sezónu po dlouhých 9 letech vyhrát ligu. Svoji skvělou sezónu, kdy ze 40 zápasů obdržel jen 32 gólů, vyšperkoval ziskem dvou ocenění - Belgický brankář roku a Hráč roku Genku.

Svůj debut za Genk v lize zažil v dubnu roku 2009, kdy měl pouhých 16 let. Minulou sezónu měl šanci se ukázat před Andrém Villas-Boasem, kdy jeho Genk narazil v kvalifikaci Evropském poháru na Porto. Genk ten zápas prohrál, ale Andrému se tehdy 18letý brankář zalíbil a příchodem do Chelsea se rozhodl, že ho přivede na Stamfrod Bridge.

Courtois Oficiálním stránkám Chelsea řekl: „Momentálně je Chelsea jeden z největších klubů světa a dali mi možnost nejprve jít na roční hostování do jiného týmu a poté se vrátit a připojit se k A-týmu a poté možná hrát za něj. Bude to pro mě výzva hrát za jeden z nejlepších klubů světa. To je důvod, proč jsem si vybral právě Chelsea."

V Genku jsem začal hrát, když mi bylo 8 let a poté když mi bylo asi 10, tak jsem se stal místním brankářem," řekl. Předtím, než jsem se dal na brankáře, jsem hrával jako levý obránce," přiznal.

12:06:03 - 27.07.11 - EQUULUS - Přestupy - 2995x