Drogba jedná o nové smlouvě

Didier Drogba oznámil, že začal jednat s Chelsea o nové smlouvě. Ta současná mu vyprší v roce 2012.


Letos již 33letý Drogba byl v průběhu tohoto přestupního období spojován s možným odchodem z Chelsea do Tottenhamu nebo také jeho bývalého klubu, Marseille. Nyní ale superstar Blues z Pobřeží slonoviny dala jasně najevo, že chce zůstat v západním Londýně a je připraven jednat o prodloužení kontraktu, kterému zbývá do vypršení pouze jeden rok. Drogba by rád v Chelsea působil až do roku 2013 a věří, že podmínky nové smlouvy budou brzy dojednány.

Začali jsme s vyjednáváním a je to velmi zajímavé. Všichni ví, co k Chelsea cítím a co také chci,“ začal Didi. „S jistotou můžu říci, že zde budu hrát i v příští sezóně. Před pár lety jsem řekl, že zde zůstanu až do vypršení smlouvy a tak se také stalo,“ pokračoval.

Nyní potřebuji hrát stále dobře a podávat své nejlepší výkony, které se snažím podávat vždy. Příští sezóna bude mou osmou v tomto klubu a zůstat takhle dlouho v Chelsea, znamená hodně pro každého útočníka,“ řekl hráč s jedenáctkou na zádech.

Drogba poprvé v jeho kariéře v Chelsea tvrdí, že příští sezóně nebude mít jistou svou pozici v týmu. Zatím to vypadá, že André Villas-Boas bude praktikovat systém 4-3-3 s osamoceným hrotovým útočníkem. Právě o tento post bude muset Drogba bojovat s Fernandem Torresem, který přišel do Chelsea v zimě za 50 milionů Liber. Zapomínat také nesmíme na Anelku se Sturridgem, ktří mohou hrát hlavně na jiných postech, ale i před těmito hráči by se Didier měl mít napozoru.

Ano, myslím si, že se s Fernandem o tento post ucházíme. Je to na manažeru, koho postaví, ale pro mne to je stejné jako tomu bylo dříve v minulosti, například když zde byl Eidur Gudjonsen, nebo Andriy Shevchenko,“ řekl Drogba.

Je mi 33 let, jsem nejstarším hráčem, ale i když to možná zní zvláštně, netrápí mne to. Pokud si zasloužím hrát, hrát budu. Pokud nebudu dobrý, hrát nebudu. Je dobré mít v týmu nějakou konkurenci,“ zakončil nejlepší střelec Premier League sezóny 2009/2010.


17:55:00 - 23.07.11 - Zzepa - Mužstvo - 2277x