Souhrn dne 22.7.

Dnešní den přinesl několik zajímavých novinek. Kdo opouští Barcelonu a který hráč pokládaný za jednoho z největších talentů současnosti míří opačným směrem? Který hráč Chelsea je v 10členné nominaci na ocenění Zlatá noha? To a další zajímavé informace se dočtete v dnešním souhrnu dne.

Chelsea a Liverpool stojí o větší pozornost v Asii
Letos na turné do Číny zavítal kromě Chelsea i Liverpool, přičemž oba celky si toto turné pochvalují. Vyústilo to ve fakt, že oba týmy budou posílat do Asie své zástupce 4x do roka, aby vyhledali nové talenty. Generální ředitel Chelsea Ron Gourlay také prohlásil, že Asii budou pravidelně navštěvovat jak hráči jednotlivě, tak i mládežnické výběry.
Hlavní sponzor Chelsea, Samsung, navíc bude mít i kladný vliv na fanoušky v oblasti Jižní Koreje, kde sídlí.

Redknapp: 35 milionů za Modriče je málo
Chelsea za Chorvatského záložníka postupně nabídla 22 a 27 milionů liber a prozatím poslední nabídka měla hodnotu 35 milionů, avšak i tu Harry Redknapp společně s Danielem Levym smetli ze stolu. „Myslím, že stojí o dost více peněz, než za něj bylo doposud nabídnuto. Prodávat ho ani nechceme, své nejlepší hráče si pokud možno musíme držet, jestli chceme bojovat o nejvyšší příčky. Celá situace však není závislá na mě, je v rukou předsedy (Daniela Levyho, pozn. red.). Já jsem trenér, ale i on říká, že není na prodej, tak počkejme a uvidíme. Je to obtížná situace jak pro Luku, tak pro Tottenham,“ nechal se slyšet Redknapp.

Anelka si myslí, že tým nepotřebuje posílit
Nicolas Anelka napodobil prohlášení Franka Lamparda a prohlásil, že nehledě na to, jak moc posiluje Liverpool a Manchester United, Chelsea může a bude bojovat o titul nejen v Premier League ale i o evropský primát. „Nemyslím si, že pro vítězství v Lize mistrů potřebujeme posílit kádr. Jsme dobrým týmem a žádné vyloženě slabé místo neexistuje. Naším největším soupeřem bude jako vždy Manchester United. Loni vyhráli titul a ještě koupili několik skvělých hráčů, takže to budou oni, kdo bude našim největším soupeřem. Mohu vás však ujistit, že na ně budeme připraveni.“

Nominace na Zlatou nohu
58 členná fotbalová porota vybrala užší nominaci hráčů, o jehož celkovém vítězi už rozhodne hlasování fanoušků. Vítěze Zlaté nohy, která se pravidelně uděluje hráči staršímu 29let, poznáme 10. října, samotné hlasování pak bude ukončeno o tři dny dříve. 10členná nominace, ve které je i jeden zástupce Blues má následující obsazení:
David Beckham (LA Galaxy, Anglie), Gianluigi Buffon (Juventus, Itálie), Iker Casillas (Real Madrid, Španělsko), Didier Drogba (Chelsea, Pobřeží Slonoviny), Samuel Eto'o (Inter Milán, Kamerun), Ryan Giggs (Manchester United, Wales), Carles Puyol (Barcelona, Španělsko), Raúl González Blanco (Real Madrid, Španělsko), Xavi Hernández (Barcelona, Španělsko), Javier Zanetti (Inter Milán, Argentina).Krkič opouští Barcelonu a míří do AS Řím
Útočník španělské Barcelony Bojan Krkič se už nechce spokojit s pozici vysedávajícího hráče na lavičce náhradníku a tak dal velkoklubu z Pyrenejského poloostrova minimálně dočasně sbohem. Do italské metropole míří za 12 milionů eur, avšak ve smlouvě má zahrnutou klauzuli možného zpětného odkoupení Barcelonou po sezoně 2012/13 za cenu 13 milionů eur.

Barcelona oznámila dohodu s Udine v případu Alexis Sánchez
Puštění Krkiče do AS Řím byl nejspíše dlouho připravovaný tah, který měl uvolnit místo pro hráče Udine Alexise Sáncheze, který se podle oficiálního prohlášení katalánského celku stane v nejbližších dnech jeho hráčem. Na oficiálních stránkách jednoho z nejlepších klubů světa momentálně stojí: „Udine a FC Barcelona dosáhli definitivní dohody v situaci přestupu Alexise Sáncheze. Ještě musí podstoupit zdravotní prohlídku a poté podepíše kontrakt na 5 let. Prezentace bude v pondělí.“

Zola: AC Milán je opět žhavým kandidátem na Scudetto
Legenda Chelsea Gianfranco Zola si myslí, že Milánský AC je i tuto sezonu schopen vyhrát Scudetto, tedy Serii A i italský pohár. V Loňském roce AC ovládli ligu takřka od začátku až do konce a něco podobného očekává Zola i letos. „AC Milán je vážným favoritem na Scudetto. Do boje o titul ale taktéž tipuji Inter a také Juventus, který posílil o Arturo Vidala a Giuseppe Rossiho. AS Řím a Neapol nejsou ani letos bez šance,“ prozradil bývalý hráč Parmy a Chelsea pro ANSA.

Ferdinand se nechce vzdávat svého postu
Rio Ferdinand prohlásil, že i přes dravé mládí deroucí se do základní sestavy United, se své pozice za žádnou cenu nevzdá. Oním dravým mládím je myšlena především trojice Jonny Evans, Chris Smalling a 17 milionová posila Phil Jones. „Pamatuji se, jak jsem se cítil, když jsem byl sám mladý. Vždy jsem ve West Hamu s úctou sledoval hráče jako Slaven Bilič, Marc Rieper, Alvin Martin nebo Steve Potts. Byl jsem mladík zvyklý vysedávat na lavičce, ale toužící hrát. Jsem si jist, že tito hráči si myslí to samé,“ okomentoval situaci Evanse, Smallina a Jonese. „Jsem si jist, že jednou převezmou otěže. Jsem však soutěživý typ, který má klubu ještě hodně co dát a svou pozici nikomu nepřepustím. Mým úkolem je dokázat, že jsem hladovější než oni.“


19:00:00 - 22.07.11 - Petric32 - Souhrn dne - 3432x