Josh McEachran: První dojmy

Pozornost a vše s ní spojené, která se hráčům v Asii dostala, překvapila i některé zkušené mazáky, ale co na to říká teprve 18letý Josh McEachran, který tohle „davové šílenství“ zažívá poprvé?

Je to poprvé, kdy mladičký záložník navštívil tento kout světa a zároveň poprvé, kdy mu byl přidělen status „superhvězdy“. Právě o svých pocitech na začátku asijského turné se Josh v tomto rozhovoru rozpovídal.

„Je to poprvé, co jsem zde v Asii a když jsem poprvé vystoupil z autobusu, byl to opravdu nezapomenutelný pocit. Nemohl jsem uvěřit tomu, že nás do hotelu přišlo přivítat tolik fanoušků; byla to skvělá zkušenost,“ řekl absolvent akademie Chelsea.

„Můj předchozí nejdelší let byl do Ameriky s mládežnickým týmem a trval asi 7-8 hodin. Byli jsme i v Holandsku a Portugalsku, např. s reprezentací, ale tohle je můj doposud největší výlet,“ prozrazuje reprezentant Albionu nyní už do 21let.

„Nemyslel jsem si, že by to mohlo být tak šílené, se všemi těmi fanoušky okolo nás a na každém tréninku. Překvapuje mě, že pojem Chelsea tady tak moc znamená.“

Není to zrovna typická zkušenost, kterou by měl takto mladičký hráč zažít, a proto McEachran přiznává, že si velmi váží, jaké má štěstí, že může být v takovéto situaci. „Moji přátelé doma mi říkali, jaké by to tady mohlo být, ale je to samozřejmě jiné, protože oni jsou na vysoké škole či v zaměstnání, zatímco já tady dělám tohle. Je to zcela jiný životní styl, ale na přátelství to nemá vůbec žádný vliv.“

„Stále mi připadá, že jen stojím v pozadí a celý trénink sleduji. Moc rád sleduju lidi v mém postavení, rád sleduju, jak se JT chová, protože je kapitán. Lampard a Essien, přestože ten tady není, jsou velkými vzory pro situaci, jak se chovat na hřišti,“ říká skromný Josh.

„Tréninky jsou zde těžké, protože je tu nezvyklé horko a oproti domovině cítíte změnu, ale André Villas-Boas přichází s prací s míčem a opravdovou intenzitou, což nedává moc prostoru na takovéto úvahy. Je to náročné, ale užíváme si to.“


16:02:28 - 20.07.11 - Petric32 - Mužstvo - 2594x