Florent Malouda o asijském turné

Na právě započatém asijském turné půjde především o to zviditelnit klub na asijském kontinentu. Výsledky budou taktéž důležité a jak to nejlépe skloubit, než vysokou návštěvností ve čtvrtečním zápase na Bukit Jalil Stadium v Kuala Lumpur? Alespoň takhle si to představuje Florent Malouda.

V hlavním městě Malajsie bude Chelsea tento měsíc již třetím zástupcem Premier League po Liverpoolu a Arsenalu a francouzský reprezentant věří, že si bujaří fanoušci pošetřili své hlasivky i na přílet hráčů The Blues, kteří se utkají s místní národní jedenáctkou.

„Zdejší dav je vždycky velmi fenomenální, hlučný a rozradostněný. Hrajeme na obrovských stadionech proti týmům, které jsou opravdu dost motivované, takže podle mého názoru jsou pro nás takovéto turné dobré,“ myslí si Malouda.

„Hrajete před tisícovkami fanoušků a máte tu příležitost potkat lidi, kteří vás podporují z druhého konce světa, na webových stránkách nebo Twitteru vám posílají zprávy, takže je opravdu dobré tyto končiny světa v rámci přípravy na novou sezonu navštívit. Je dobré, že zde můžeme v našem prozatímním tréninkovém centru pobývat dva týdny. Čeká nás teď hodně zápasů, ale myslím si, že pro nás bylo výhodné se tohoto turné zúčastnit.“

Pro Maloudu je setkání s příznivci z opačné strany zeměkoule jedním z vrcholů tohoto turné, i když připouští, že neméně důležitou roli hraje trénink, kvůli kterému zde také tým je.

„Je to tady dobré, lidé po vás chtějí společné fotky, autogramy - samozřejmě nemůžete potěšit každého, ale je vždy dobré mít tento způsob kontaktu,“ myslí si 31letý Francouz.

„Jsme si vědomi toho, že nás podporují celou sezonu, takže je dobré jim poskytnout alespoň takovouto trochu kontaktu. Pro nás je zde zase důležité vyhrát zápasy, které nás čekají. Obě věci nám přinášejí potěšení.“

„I v předsezonní přípravě musíte být plně koncentrováni na trénink, ať už jako jednotlivec nebo celá skupina. Musíme se vrátit zpět do naší nejlepší kondice, protože musíme začít dobře. Víme, že pro nás Premier League začíná venkovním zápasem, a že musíme být v kondici, abychom tento zápas vyhráli, a byli tak na čele tabulky hned od začátku soutěže.“


15:54:57 - 18.07.11 - Petric32 - Mužstvo - 2553x