Věděli jste o Čechovi, že...?

Vyšel další díl Oficiálního magazinu Chelsea a my exkluzivně přinášíme jeden z mnoha zajímavých rozhovorů. Pojďte se i vy zasmát a dozvědět se o Petru Čechovi, co jste nevěděli
Jaký byl tvůj první profesionální zápas?
„Byl to ligový zápas za Chmel Blšany na půdě Sparty Praha. Tenkrát jsem měl 17 let a byl to můj debut. Zrovna proti nejlepšímu týmu v české lize. První střela na moji bránu byla zrovna penalta, kterou jsem nedokázal chytit, a tak jsme prohrávali 1:0. Jaký skvělý začátek!" pousmál se Petr Čech.

Jaké byly tvoje první brankářské rukavice?
„Dostal jsem je, když mi bylo asi osm. Byly takové srandovní, modro-červené, materiál byl velmi podobný gumě, což znamenalo, že uvnitř byl opravdu pařák. Nejednou jsem je nosil, když v nich bylo horko, bylo to tak strašné! Bylo to horší chytat s němi, než bez nich. Vždy jsem si musel koupit vosk, který používají hráči při házené a potřít tím ty rukavice, aby to mělo lepší přilnavost," vzpomíná s velmi širokým úsměvem brankář Chelsea.

Tvoje první auto?
„Když jsem přešel do Sparty Praha, to mi bylo 19, tak jsem od klubu dostal moje první auto. Byl to Vauxhall Vectra 1.8, ale ten jsem neuměl řídit, tak jsem to dal rodině, než jsem se v něm naučil jezdit."


Pamatuješ si zápas, který jsi viděl jako divák na stadionu?
„Jsem z Plzně a vyrůstal jsem v místním klubu Viktoria Plzeň, který byl dříve nazýván Škoda, protože když jsem byl ještě malý, tak ve městě byl obrovský podnik se Škodou. Tak jsem se šel jednou na ně s mým otcem podívat, hráli tenkrát v druhé lize. Bylo to proti týmu, který už asi nefunguje. Nemůžu si za nic na světě vzpomenout, co to bylo za klub, každopádně to byl můj první zápas, který jsem zažil v roli diváka na stadionu."

A co tvůj poslední zápas, který jsi viděl?
„Bylo to na minulém Mistrovství Světa v jižní Africe. Šel jsem se podívat na zápas poslední skupiny mezi Španělskem a Chile. Španělsko tenkrát potřebovalo vyhrát, pokud chtěli postoupit ze skupiny. Nakonec vyhráli 2:1."

Pamatuješ si, co nebo kdo tě naposledy nějakým způsobem na hřišti ohromil?
Abych řekl pravdu, tak to bylo za Českou republiku, když hráli proti Španělsku. Bylo to impozantní vidět Andrése Iniestu v akci. Vím, že kolem sebe má mnoho skvělých hráčů, kteří z něj dělají ještě lepšího hráče, ale někdy prostě vidíte takové individuální schopnosti, na které můžete zareagovat jen slovem „Wow"."


Co výměna dresů? Vyměnil jsi si s nějakou hvězdou dres?
„Bylo to ve Spartě Praha, můj první zápas v Lize Mistrů byl proti Bayernu Mnichov, když zrovna Oliver Kahn byl na vrcholku své kariéry. Psal se rok 2001 a Oliver byl považován za nejlepšího gólmana na světě. Byl taky kapitán Bayernu v té době. Na Olympijském stadioně v Mnichově jsme dokázali urvat remízu 0:0. Když jsme si po zápase vyměňovali dresy, tak si vyslékl ten dres i s kapitánskou páskou a nechal mi ji tam. Ten dres mám stále doma."


Máš nějaké sportovní idoly?
„Jasně, hned dva. Ten první je Zinedine Zidane. Vždy jsem ho měl rád, byl to vynikající fotbalista. Je zde velké množství jiných hráčů, o kterých jiní lidé mluví, ale pro mě je to Zidane, protože je to skvělá osobnost. No a ten druhý idol je basketbalista Michael Jordan. Všichni víme, že byl z jeho týmu odlišný, něčím výjimečný. Nebál se na sebe vzít zodpovědnost a hodit důležitý koš. To ho udělalo tak výjimečným."

 


Vyjmenuj nám pět tvých nejoblíbenějších písniček

„Tak asi nejoblíbenější je od Coldplay písnička Clocks. Hned za ní následuje od U2 City of Blinding Lights, dále pak Alicia Keys- Doesn't Mean Anything, Nirvana- Lithium a na závěr od Red Hot Chili Peppers Stadium Arcadium," řekl na závěr golman české reprezentace.

13:16:55 - 08.07.11 - EQUULUS - Mužstvo - 5681x