Mé oblíbené zápasy: Nicolas Anelka

Tentokrát bude tím, kdo se vyzpovídá, Nicolas Anelka a zavzpomíná na přesvědčivý závěr sezony Chelsea a na zápas, který sledoval v jeho domovině o mnoho let dříve.

OBLÍBENÝ ODEHRANÝ ZÁPAS:
Na konci sezony 2009/10 přivítala Chelsea na Stamford Bridge Wigan. Jak si všichni pamatujeme, nebyl to ale obyčejný zápas. Šlo o vše. Poslední zápas sezony. Výhra znamená titul, cokoliv jiného nejistotu. A byl to právě Nicolas Anelka, který vstřelil rychle první gól zápasu a započal velké tažení za osmigólovým ponížením soupeře.

Naše číslo 39 přidalo ke svému prvnímu zásahu ještě jeden, ten už byl celkově v pořadí čtvrtý a ve vzduchu již musel být cítit krásný závan titulu. Kromě gólů Anelky přispěli také Salomon Kalou, Didier Drogba hat-trickem, Frank Lampard z penalty a v poslední minutě ukončil sezonu Ashley Cole svým šestým gólem za Chelsea.

„Poslední zápas, který musel rozhodnout soutěž, proti Wiganu, ten byl dobrý, protože jsme vyhráli a nakonec jsme se stali šampiony," rozhodl Anelka.„Bylo to něco speciálního, vstřelit první gól v ten den, protože víte, že musíte vyhrát, a když dáte první gól, jste si jisti, že jste udělali dobrou práci. Zápas samozřejmě neskončil, ale je to dobrý pocit, protože jste blíže k tomu nakonec se stát šampionem."


OBLÍBENÝ SLEDOVANÝ ZÁPAS:
V březnu 1993 sledoval Nicolas Anelka postup Paris Saint-Germain v Poháru UEFA. Byla to soutěž, která obsahovala zápas, na který nikdy nezapomene.

„Nejlepší utkání, jaké jsem sledoval jako divák, byl zápas Paris St-Germain proti Realu Madrid a PSG muselo vyhrál dvougólovým rozdílem a oni nakonec vyhráli 4:1."


„Díval jsem se v televizi, bylo to už hodně, hodně dávno. Sledoval jsem ten zápas jako malý, protože jsem vyrostl jako fanoušek PSG."

Tým z hlavního města Francie se dostal do čtvrtfinále turnaje a dostali jako soupeře tým z hlavního města Španělska, Real.

Real Madrid měl relativně uspokojující dvougólové vedení z prvního zápasu, který královský klub vyhrál 3:1.

Hráči PSG věděli, že výhra 2:0 by je posunula mezi nejlepší čtyři mužstva turnaje. Po poločase vedl Nicolasův oblíbený tým jednogólovým rozdílem.

Čas rychle ubíhal, ale David Ginola deset minut před koncem zvýšil vedení na 2:0. Za chvíli navíc přišel i třetí gól. Real Madrid ale snížil v 89. minutě a v tom případě by se hrálo prodloužení. V poslední možné chvíli ale Paris St-Germain zvýšilo vedení na 4:1 a postoupilo do vytouženého semifinále. Nicméně v něm podlehli následnému vítězi, Juventusu.

12:40:00 - 06.07.11 - Frantiny14 - Rubriky - 2792x