Sourhn dne 4.7.

AKTUALIZOVÁNO! Je 19 hodin a čeká vás další rubrika s názvem Souhrn dne. Dnes se dozvíte, zda chtějí Cole či Malouda odcházet, kdo dokáže Barcelonu porazit nebo kam přestoupil Gael Clichy. Přineste si kafé, posaďte se a jdeme na to.
Zprávy z „domova"


Cole do Realu přecházet nechce
Levý bek Chelsea, Ashley Cole, zamítl veškeré spekulace ohledně přestupu do Realu Madrid.  Ashley řekl, že o opuštění Stamford Bridge neuvažuje, ale v minulosti tomu tak prý bylo. „Nikdy více o tom nebudu mluvit," odpověděl na otázku ohledně možného přestupu do Realu. „Dříve jsem o tom uvažoval, ale tato sezóna byla z mého pohledu v pohodě, byl jsem na dovolené, takže nemám důvod odcházet z Chelsea," řekl obránce Blues.

Nová smlouva pro Bertranda přichystána
Chelsea chce před hostováním ve Swansea City nabídnout Ryanu Bertrandovi dlouholetou smlouvu v Chelsea. Bertrand si tak zahraje v nově prvoligovém týmu a bude tak mít možnost nastoupit do prestižních zápasů. Chelsea s ním chce uzavřít dlouhodobou smlouvu protože ví, že je Bertrand skvělý levý obránce a za pár let se jim bude náramně hodit.

Turnbull by se mohl stát jedničkou reprezentace Anglie
Tuto větu řekl trenér gólmanů Chelsea, Christophe Lollichon, který Rossovi Turnbullovi věří, že by se mohl probojovat do reprezentace a dělat dokonce i jedničku. „Když přišel do Chelsea, tak jeho zákroky byli o reakci, ne o předvídání. Používá jen svou vlastní hlavu. Mohl by v mnoha klubech Premier League dělat hlavního brankáře a také by se mohl stát jedničkou reprezentace Anglie," řekl kouč gólmanů v Chelsea.

Nesoustředíme se jen na Ligu Mistrů, tvrdí Čech
Petr Čech řekl, že Chelsea nezajímá jen získat „ušatý pohár", který ještě nikdy v historii nezískala. Roman Abramovič věří, že po vyhození Carla Ancelottiho a přivedení Andrého Villas-Boase se podaří triumfovat i v Lize Mistrů. Podle Čecha ale to není to hlavní, Chelsea se musí soustředit zápas od zápasu, to je podle něj jediná cesta k vítězství. „Náš cíl je vyhrát co nejvíce trofejí, ale nemůžeme se soustředit jen na tu jednu, kterou ve vitríně ještě nemáme," řekl Čech. „Pokusíme se udělat, co bude v našich silách a na konci sezóny uvidíme, jaké ovoce to přinese."

Malouda chce zůstat na Stamford Bridge
Francouzský křídelník, který je toto léto často spojován s odchodem do AC či Interu Milán, řekl, že chce zůstat na Stamford Bridge. „V Chelsea mám smlouvu až do roku 2013. Můj plán je hrát na profesionální úrovni nejméně do roku 2014, proto je můj cíl ještě poté prodloužit smlouvu v Chelsea minimálně do roku 2014. Od příchodu do Chelsea jsem měl již 6 trenérů, každý z nich v přestupovém období zmínil mé jméno. Tuto sezónu jsem se stal v lize nejlepším střelcem Chelsea, což znamená, že jsem lepší a lepší, to tudíž dává najevo to, že jsem na správném místě," řekl Florent Malouda.

My Barcelonu porazit dokážeme, tvrdí Cole
Ashley Cole si je jistý tím, že Chelsea pod André Villas-Boasem je schopna v Lize Mistrů porazit Barcelonu.  „Myslím si, že na Barcelonu máme. Do finále Ligy Mistrů jsem se dostal a nechybělo kouset od vítězství," vzpomíná Ashley na finále Ligy Mistrů v Moskvě, kde Chelsea prohrála na penalty proti Manchesteru United. „Jakým stylem hraje Barcelona momentálně, je neuvěřitelné, jako nezastavitelná mašina, ale my ukážeme, že tu mašinu dokážeme zastavit. Ale raděj bych vyhrával každý rok Premier League, než Ligu Mistrů," řekl na závěr Cole.

Zprávy ze „světa"

Clichy přestoupil do Manchesteru City
Obránce Arsenalu, Gael Clichy, dnes úspěšně podstoupil v Manchesteru City lékařskou prohlídku. Citizens dnes večer podepsali s hráčem smlouvu. Jak dlouho Clichy stráví v City, se ještě neví, co se ale ví, tak je cena. Cena za levého obránce, který za Arsenal odehrál více než 250 utkání, je 7 mil. liber.

Stoke má zájem o dva hráče United
Stoke City projevil zájem o dva hráče z Manchesteru United, jmenovitě Wese Browna a Johna O'Shea.  Cena, kterou za tyto dva fotbalisty Tony Pulis nabízí, je 8 mil. liber. Zájem o tyto dva hráče má také ale například Sunderland, Everton a Aston Villa.

Mancini dal najevo, koho se chce zbavit

Kouč Manchesteru City, Roberto Mancini si dělá soupisku hráčů, kterých se chce toto léto zbavit. Mancini se chce údajně zbavit těch hráčů, kteří nesplňují plány, které si Mancici nastavil pro nadcházející sezónu. Wayne Bridge a Craig Bellamy budou nejspíše vyřazeni z týmu poté, co se vrátili z hostování. Neduma Onuoha a Santa Cruze čeká stejný osud, jako dva předešlé hráče. Bridge, Bellamy, Onuoha a Santa Cruz dohromady vydělávají více než 300 tisíc liber týdně, což je víc, než rozpočet klubu. Sice je to drastický krok, ale tímhle se částečně potíže v Citizens vyřeší.

Valencia s Juventusem v souboji o Berbatova
Valencie se společně s Juventusem dostal do boje o útočníka Manchesteru United, Dimitara Berbatova. Cena za něj bude přibližně 14 mil. liber. Manchester se rozhodl raděj prodat Berbatova za polovniční cenu, za kterou přišel z Tottenhamu(30,5 mil. liber, pozn. red.), než aby příští rok odešel zadarmo. Ale nejdříve chtějí najít náhradu a poté až řešit prodej Berbatova.

Překvapivě i Fulham má zájem o Jeffrena
Docela udivující zpráva přišla dnes z Londýna, že Fulham má zájem o barcelonského záložníka, Jeffrena Suareze. Barcelona za hráče, který minulý týden nepodepsal smlouvu s Udinese, požaduje 7 mil. liber. Jeffrenův otec dal najevo, kdo o jeho syna má zájem. Je to Liverpool, Villareal a také tedy Fulham, který se do boje připojil dnes. Jeho otec ale říká, že sám mladíček by rád přestoupil do Anglie.

Cardiff chce přivést nazpět Bellamyho
Cardiff City chce přivést útočníka Manchesteru City, Craiga Bellamyho, zpět do jeho rodného města. 31letý hráč, je ceněný na 4 mil. liber, ale Cardiff doufá, že ho Citizens propustí i přes to, že má Bellamy v City smlouvu na 2 roky. A jelikož sám Mancini řekl, že Bellamyho nepotřebuje, tak se tento přestup dá očekávat.

19:00:00 - 04.07.11 - EQUULUS - Souhrn dne - 3529x