Villas-Boas: Mnoho silných soupeřů

Je před námi ještě celé předsezonní přípravné období, ale to nebránilo André Villas-Boasovi v analýze soupeřů Blues v Premier League pro sezonu 2011/12.

Ačkoliv jsme minulou sezonu zakončili na druhém místě za Manchesterem United, s novým mužem v čele klub doufá, že přidá 4. titul během posledních 8 let. Toho názoru je i sám Villas-Boas, i když uznává, že budeme čelit nemalé hrozbě.

„Je zde mnoho silných týmů. Vidíte styl, jakým se teď prezentuje Tottenham, způsob, jakým se pod Mancinim zvedá Manchester City a začíná ohrožovat přední týmy Premier League. Mají největší ambice i kvalitu k tomu potřebnou,“ začal André.

„Pak je tu Arsenal, tým hladový po úspěchu rok co rok, ale závěr minulé sezony jim nevyšel, takže Pan Wenger určitě udělá nějaké kroky, aby nabudil každého jednotlivce a zlepšil výkon celého týmu. Cesta, jakou jde Manchester United, je pro ně taktéž dobrá.“

„Jsou zde, aby byli úspěšnými, tak jako chceme my, takže reference jsou vcelku jasně dané. Není vyloučeno, že i Liverpool se s příchodem Dalglishe zvedne a začne budovat úspěšný tým. Fakt, že je minula místa zaručující účast v Lize mistrů, jsou pro ně velkou výzvou, a to je fakt, kterému musíme čelit.“

Villas-Boas nebude mít zcela jistě zájem nechat se vtáhnout do osobních střetů s ostatními manažery, tak jako se to v minulosti na lavičce Cheslea již stalo. Místo toho se bude snažit vybudovat tým na základě etiky a také se tak sám chovat.

„Mé angažování není otázkou boje se Sirem Alexem či jinými manažery, je to především o snaze klubu velikosti Chelsea opět vybojovat titul,“ zdůraznil.

„V loňském roce, jak bylo prokázáno, jsme sezonu zakončili dobrým finišem a ještě v posledních zápasech sezony aktivně bojovali o titul. Já však chci, abychom tohle tempo nastolili již od začátku soutěže,“ vyzývá 33letý Villas-Boas.

„Vše je to součástí empatie, kterou chci s hráči vytvořit, abych je vyzval k bojovnosti. Chci je motivovat, aby byli opět úspěšní. Není to pouze otázka postavení jednoho muže proti druhému. Je to snaha opět vybudovat něco velkého, co nás učiní mocnými a konkurenceschopnými v boji o titul, tak jako tomu bylo posledních 6 let.“

„Pro Sira Alexe mám jen ten nejhlubší respekt, ale neznám ho zatím osobně. Nejsem konfliktní člověk. Odpovědi mimo hřiště nejsou ničím, co by mě zajímalo. Motivace, ambice a výkon na hřišti, o to mi jde,“ zakončil.


12:26:59 - 01.07.11 - Petric32 - Mužstvo - 3797x