Mé oblíbené zápasy: Michael Essien

Dalším v pořadí, který byl dotázán na oblíbenou dvojici zápasů, byl Michael Essien, jenž si obě utkání vybral z klubové sféry.

OBLÍBENÝ ODEHRANÝ ZÁPAS:

Mnoho fanoušků by nejspíše bylo raději, kdyby si zápas vybraný Michaelem Essienem nepamatovali. Bylo v něm však jisté drama a proto ho ghanský reprezentant nemůže dostat z hlavy - řeč je o semifinálovém zápase Ligy mistrů na Stamford Bridge z roku 2009 proti Barceloně.

Kromě několika dosud nepochopitelných přehmatů Toma Heninga Överböho a dodatečných trestů pro některé z našich borců bylo v zápase pro fanoušky Blues k vidění i několik světlých chvil. Jednou z nich je bezpochyby právě Essienův gól z voleje již po 9 minutách hry!

Dlouho to s týmem ze západního Londýna vypadalo velice nadějně, než všechny šance zmařil Andrés Iniesta. Barcelona se v následném finále proti Manchesteru United probila až k trofeji pro krále Evropy.

„Myslím, že v mé kariéře bylo vcelku dost zápasů, které jsem si na hřišti užil,“ podotknul Ghaňan zvaný Bizon.

„Dobré bylo první finále FA Cupu ve znovuotevřeném Wembley, ale musím v tomto případě říci jiný zápas, a to semifinálové utkání LM proti Barceloně, kde jsem také skóroval.“

„Přestože tento zápas skončil špatně, byl to jeden z těch zvláštnějších, do kterých jsem měl možnost zasáhnout.“


OBLÍBENÝ SLEDOVANÝ ZÁPAS:

I oblíbený shlédnutý zápas by v podání Essiena skončil u bran Ligy mistrů. Tentokrát bychom se ale vypravili trochu dále do minulosti - přesněji na konec minulého století, kdy si to ve finále rozdali Bayern Mnichov s pozdějším vítězem Manchesterem United.

Bayern se sice ve finálovém utkání hraném na Nou Campu ujal vedení díky přímému kopu Mario Baslera z šesté minuty, ale Manchester United teprve hodlal udeřit.

Obrat načal Teddy Sheringham v první minutě nastaveného času z rohového kopu. Když už se zdálo, že vše skončí a půjde se do prodloužení, udeřili Rudí ďáblové znovu a ze Španělska si odvezli „ušatý pohár“ za výhru 2:1.

„Myslím, že v tomhle případě půjdu až do roku 1999, kdy byl ve finále Ligy mistrů Bayern Mnichov poražen Manchesterem United,“ řekl Essien o zápase, který v té době sledoval ještě z rodné Ghany.

„Zápas, ve kterém až v úplném závěru zajistil vítězství pro svůj tým Ole Gunnar Solskjaer byl pro dívání opravdu ukázkový.“


21:11:07 - 21.06.11 - Petric32 - Rubriky - 4050x