Wilkins o Hiddinkovi

Bývalý asistent trenéra Ray Wilkins se vyjádřil kladně k velmi pravděpodobné možnosti v podobě návratu Guuse Hiddinka na Stamford Bridge.

Nizozemský manažer zažil v západním Londýně úspěšnou půl-sezonu, když Chelsea dovedl k triumfu v FA Cupu,  a také, jak si všichni dobře vzpomínáme, měl dovést tým do druhého finále Ligy Mistrů. To vše aniž by byla Chelsea pod jeho vedením poražena.

Hiddinkův odchod od turecké reprezentace, kde nyní působí, by stál Chelsea 4 miliony liber na odstupném. Ray Wilkins ale prozradil televizi Sky Sports, proč si myslí, že Guus Hiddink je v současné době nejlepší možná volba.

„Guus samozřejmě většinu hráčů zná ze svého minulého působení u týmu před pár roky, vyhrál s nimi FA Cup a dostal se do semifinále Ligy Mistrů.“

„Ví, jak to na Stamford Bridge funguje, takže z tohoto úhlu pohledu bych řekl, že by to byl prvotřídní zisk.“

„Jsem smutný z toho, že Carlo už tu není, ale nyní musí někoho najmout a Guus hráče zná, ví jak pracují, zná jejich mentalitu, takže si nemyslím, že by s ním byl jakýkoliv problém.“

Hiddinkův návrat tedy podle Wilkinse nemůže vyvolat paniku, nicméně bývalý reprezentant Anglie není tak jistý v otázce jistých informací, že by se Hiddink měl o svou práci dělit.

„Pokud bychom se bavili o někom, jako je Mark Hughes nebo Marco van Basten, že by měl pracovat spolu s Guusem, nejsem si jistý, zdali by to fungovalo. A to jednoduše proto, že jsou plnohodnotní manažeři. Ale to už je čistě na klubu, jak se rozhodne.“

„Jednoznačně ale musím zopakovat, že pokud postaví do čela Guuse, nedomnívám se, že by měl nastat nějaký problém.“

Poté, co Guus Hiddink dovedl tým Chelsea do semifinále Ligy Mistrů 2009, Roman Abramovič ho údajně vidí, jako muže, který by konečně dokázat získat „ušatý pohár“ a dostat ho na Stamford Bridge.


15:58:02 - 09.06.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 2956x