Mancienne přestupuje do Hamburku!

Vedení Chelsea dnes oficiálně potvrdilo, že Michael Mancienne, který poslední léta trávil především na hostovíní ve Wolverhamptonu, přestupuje do bundesligového Hamburku.

Michael Mancienne se k akademii Chelsea připojil jako 8letý chlapec. Skoro celý školní věk tak strávil v mládežnických výběrech Chelsea, až  v lednu roku 2006 podepsal svou první profesionální smlouvu.

Za svou věrnost modrým barvám byl v posledním ligovém zápase sezony 2005/06 odměněn místem na lavičce prvního týmu a jako nevyužitý náhradník sledoval také Community Shield v roce 2006. Poté odešel hostovat do Queens Park Rangers.

Obránce narozený v Isleworthu strávil na Loftus Road dvě sezony a připsal si 61 startů. Poté, na konci roku 2008, putoval na další hostování, tentokrát do Wolverhamptonu, kde k zápasu nastoupil 10x. Za toto období si dokonce vysloužil překvapivou pozvánku do anglické reprezentace na přátelské utkání proti Německu, do kterého však nezasáhl.

Začátkem roku 2009 se Michael vrátil zpět na Stamford Bridge, svůj debut si odbyl na pozici pravého beka proti Watfordu. Během následujících 14 dní si taktéž odbyl premiéru v Lize mistrů i Premier League. Pod tehdejším koučem Guusem Hiddinkem si vysloužil celkem 6 příležitostí zasáhnout do zápasu A týmu.

K týmu Carla Ancelottiho se připojil v předsezonní přípravě roku 2009 na americkém turné, ale následující sezonu pak strávil opět na Molineux, kde jsou doma vlci z Wolverhamptonu. Zde si připsal 30 Premier Leagueových startů, převážně na pozici záložníka.

I pro sezonu 2010/11 se Mancienne vrátil do týmu vedeného Mickem McCarthym, ale zranění kolene mu dovolilo nastoupit jen k 17 utkáním ve všech soutěžích.

Ani pro sezonu 2011/12 to nevypadalo, že by se Mancienne mohl probojovat do prvního týmu Chelsea, a tak dal před dalším hostováním v druhořadém klubu přednost přeci jen lepšímu Hamburku. Žádné další detaily této transakce nejsou zatím známy. Po jejich odhalení o nich samozřejmě budete hned informováni.

Celý klub Chelsea, s připojením naší redakce, přeje Michaelovi hodně štěstí v jeho dalším působišti a děkuje mu za služby, které pro klub odvedl.


23:01:59 - 01.06.11 - Petric32 - Mužstvo - 3025x