Report: Everton 1:0 Chelsea

Chelsea v posledním zápase sezóny 2010/11 nedokázala vyhrát. Naštěstí o nic nešlo, Blues skončili na druhém místě se ztrátou devíti bodů na první Manchester United.

Everton 1:0 Chelsea
Góly: 75. Beckford J.
ŽK: Heitinga, Coleman, Baines - Alex, Torres
ČK: Coleman

Poslední zápas sezóny a hráči ho takhle pokazí. Nebylo se na co dívat. Podle mého ztacené dvě hodiny u počítače/televize. Everton zaslouženě vyhrál, i když hrál od 53. minuty bez Colemana, který po druhé žluté musel předčasně odejít pod sprchu.

První vážnější moment se nachomýtl již v 7. minutě, kdy po rohovém  kopu si pro míč naskočil Jagielka, ale míč skončil jen na břevně. Nic vážnějšího diváci v 1. poločase neviděli, jelikož se nemastný-neslaný fotbal.
Druhý poločas začal o trochu lépe pro Chelsea. Když už se na to nemohl dívat i stoper Terry, zavezl míč a ze 17. metrů vyslal na Howardovu bránu dělovku, jeho střela skončila jen na tyči. Na tabuli svítila 57. minuta.

Diváci na Goodison Parku viděli v 66. minutě zatím největší šanci utkání, tu Arteta ale nedokázal proměnit, protože se mu do cesty postavil jistý Čech. O 9 minut později, v 75. minutě ale český gólman nestačil na Beckforda, který od vlastního vápna vzal míč a individuální akcí objel nejřív Essiena, poté i Terryho s Ferreirou a pelášil sám na bezmocného Čecha, který si na míč sice sáhl, ale nijak neovlivnil dráhu trajektu, a tak mohl Beckford slavit.

Myslím, že tento zápas výstižně vystihl Chelsea během této sezóny, která díky Bohu skončila. Doufejme, že ta následující bude podstatně lepší a že Chelsea získá nějakou trofej.

18:21:12 - 22.05.11 - EQUULUS - Mužstvo - 2697x