Drogba: Šťastný playmaker

Byl nejlepším ligovým střelcem Chelsea za poslední čtyři sezony, včetně té minulé, kdy v Premier League vsítil 29 branek, ale Didier Drogba stojí před náročným úkolem, pokud si chce znova vydobyt tuto pozici v této kampani.
Pří třech vstřelených brankách v posledních třech zápasech se Florent Malouda posunul před Drogbu v počtu střelených gólů ve všech soutěžích. K tomu mu stačilo odehrát jen tři zápasy. Ale aktuální držitel zlaté kopačky si z toho nedělá těžkou hlavu a snaží se soustředit na nejdůležitější úlohu a to vyvinout co největší tlak na vedoucí Manchester United.

Není to rivalita přes to že Drogbův počet branek ve srovnání s Maloudou je 11 ligových branek proti Francouzovým 13 ligovým brankám. Celkem mají 13 a 14 vstřelených gólů ve všech soutěžích, s Nicolasem Anelkou který ve všech soutěžích vstřelil 16 branek a z toho 6 v lize.

„Vím, odkud pocházím. Byl jsem venku z formy, protože jsem byl nemocný. A teď jsem šťastný, že se moje forma opět vrací.“

To je ta nejdůležitější věc, skórovat v důležitých důležitých zápasech a rozhodujících momentech a Floro je náš nový ligový top střelec. Myslím, že má mnoho kritiků, ale to to není důležité. Lidé by měli ukázat trochu více respektu, před tím co dokázal."

Malouda, který byl loni na třetím místě v počtu vstřelených branek se 12 góly, letos už vstřelil o branku víc a to 3 kola před koncem sezony. Drogba byl dosud chválen za své předvedené výkony, které nebyly odměněny vstřelením branky.

Ale já tvořím", poukazuje reprezentant Pobřeží Slonoviny. A jak jsem vždy říkal od prvního dne, rád skóruji, ale když to nejde tak se snažím tvořit šance a připisovat si asistence. Myslím, že zkušený útočník musí být schopen skórovat a tvořit gólové přihrávky. Když neskórujete, víte že můžete být stále nebezpeční, a že stále můžete pomoci svému týmu."

Drogba má v letošní sezoně na svém kontě 26 asistencí ve všech soutěžích. Za ním jsou Anelka s 15 a Malouda s 11 asistencemi.

Co můžu říct, přinejmenším jsem se snažil skórovat a možná bych měl něco změnit a podstupovat menší riziko a možná i bezpečněji skóruji" , směje se Drogba.

„Ale co můžu udělat, když to brankář chytí anebo trefíte tyč. Nemůžete s tím udělat nic. Je to frustrující když to tak trefíte a stalo se to i minulý rok proti Porthsmoutu ve finále FA Cupu. Myslím, že v této sezoně jsem měl v několika zápasech trochu smůlu, ale to je fotbal, nemůžu si stěžovat,“ zakončil.


20:39:36 - 06.05.11 - Zugis - Mužstvo - 4269x