Terry chce v klubu hrát až do konce kariéry

Johnu Terrymu 500. zápasů v dresu Chelsea nestačí a přeje si, aby zde mohl setrvat až do konce své kariéry. Smlouvu v klubu má ještě na 3 roky.


To, že Terry dosáhl svého pětistého zápasu v sobotu v duelu s Tottenhamem Hotspur všichni víme. Pojdmě si proto v úplné stručnosti probrat jeho dřívější léta. Svého debutu v Chelsea dosáhl Terry roku 1998 a s vyjímkou krátkého hostování v Nottinghamu Forrest zde strávil celou svou dosavadní kariéru. 30letý stoper si přeje, aby jeho spojení s modrými barvami bylo už nastálo.

„Když se podívám zpět a vidím se jako 18letého mladíčka s 30 starty za klub, nikdy by mě nenapadlo, kde bych mohl být dnes,“ přiznává.

„Na svých 500 zápasů za Chelsea jsem patřičně hrdý. S fanoušky mám skvělý vztah a chci zde odehrát ještě mnoho a mnoho zápasů. Zbývají mi ještě tři roky do vypršení mého kontraktu a minimálně do té doby tady chci hrát, nejlépe tady i skončit.“

Terryho pravděpodobně nejlepší okamžik v klubu se váže na Ligu mistrů do sezony 2004/05, kdy svým vítězným gólem proti Barceloně pomohl dosáhnout čtvrtfinále.

Paradoxně nejhorší okamžik má taktéž spojitost s milionářskou soutěží. Všichni máme zcela jistě na paměti podklouznutí při pokutovém kopu ve finále v Moskvě 2008.

„Můj nejlepší moment byl pravděpodobně zápas proti Barceloně tady na Stamford Bridge, ve kterém jsem vstřelil vítězný gól,“ potvrzuje a vzpomíná. „Nejhorším okamžikem bylo samozřejmě neproměnění penalty ve finále Ligy mistrů o tři roky později,“ dodává i druhou stranu mince.

„V celé své dosavadní kariéře už jsem dokázal to, že jsem nejúspěšnějším kapitánem v historii Chelsea. Znamená to promě strašně moc a je to něco, na co budu vžy hrdý, na co budu vzpomínat, a co se mnou vždy zůstane spjaté.“


19:13:24 - 04.05.11 - Petric32 - Mužstvo - 3288x