John Obi Mikel o svém 200.startu pro ChelseaTV

Kromě Johna Terryho dosáhl v sobotním zápase výrazného milníku i John Obi Mikel. Ten odehrál svůj 200. zápas v dresu Blues. Dnes si o tom pohodořil se zástupci Chelsea TV.


O průběhu zápasu toho bylo řečeno dost (sporné góly Lamparda a Kaloua, ukázková branka Sandra a nakonec také zmenšení ztráty na United na tři body), a proto se pojďme zaměřit jen a jen na Johna Obiho a jeho 200 zápasů v dresu Chelsea prostřednictvím exkluzivního rozhovoru klubového kanálu.

„Myslím, že jsme si tři body zasloužili. Od začátku zápasu jsme byli o krok před nimi. Začátek se nám vydařil, ale bohužel jsme obdrželi gól odnikud. To nás zaskočilo, ale je to taky důvod, proč máme v týmu velké háče. Pomohli nam vrátit se zpět, neustále si vytvářet šance a ten gól už pak byl jen otázkou času,“ myslí si reprezentant Nigérie.

„Bylo velmi důležité, že jsme na jejich gól dokázali odpovědět ještě v prvním poločase. V tom druhém už jsme se poohlíželi jen po tom druhém gólu, vítězném.“

„Když hrajete s týmy jako Tottenham, Manchester nebo Arsenal, mohou vám ublížit z protiútoků. To byla taky jediná věc, o kterou mě manažer i obránci za mnou žádali, abych překazil. Všichni jsme si vedli dobře jak v obraně, tak v záložní řadě, odehráli jsme dobrý zápas a těžkou bitvu vyhráli. Všichni jsme spokojení jak se třemi body, tak se způsobem hry, jakým jsme se prezentovali,“ pokračoval  „zápasový oslavenec.“

Když byla Mikelovi položena otázka týkající se budoucnosti, sdělil, že má prosté cíle. „Chci jen svým spoluhráčům pomoci vyhrávat trofeje, to je můj cíl od doby, kdy jsem začal s fotbalem. Dokud tento tým vyhrává zápasy a trofeje, jsem šťastný. Od začátku sezony až do ledna se mi vcelku dařilo, jenže pak jsem tolik nehrál. Nyní jsem začal opět více nastupovat a vše, co chci, je hrát, co nejvíce budu moci, pomáhat spoluhráčům vyhrávat zápasy a trofeje. To je můj cíl a důvod, proč jsem v tomto klubu,“ prohlásil skromně.


18:29:44 - 03.05.11 - Petric32 - Mužstvo - 2604x