Lampard a Terry po zápase s Tottenhamem

Frank Lampard a John Terry cítili, že v sobotu jsme si tři body proti Tottenhamu zasloužili a nyní jsou připraveni na víkendové zúčtování na Old Trafford.
Záložník Blues pomohl k výhře nad Spurs kontroverzním gólem těsně před poločasovou přestávkou. Jeho střela se nejspíše nedostala celým objemem přes brankovou čáru, protože brankář hostí, Heurelho Gomes, ji vyškrábl přesně včas, bohužel pro kohouty, čárový rozhodčí měl jiný názor. Salomon Kalou poté dokonal obrat těsně před koncem základní hrací doby a všechny tři body tedy zůstaly na Stamford Bridge, a stejně tak v zápase Manchesteru United s Arsenalem se body nepřidělovaly hostům, čímž se Chelsea dotáhla na Man United na tři body.

„Myslím, že jsem si dnes zasloužil trochu štěstí a také jsem ho dostal,"
začal Lampard, který na MS 2010 vstřelil dnes již slavný gól Německu, který neplatil, i když jasně přešel čáru. „Domníval jsem se, že míč se přes čáru dostal, protože ho tak rychle vytáhl, ale když jsem se podíval v televizi, je jasné, že to pro ně bylo kruté. Stejně si ale myslím, že za náš výkon jsme si tento výsledek zasloužili."

„Budeme se prát až do konce. V sobotu jsme prokázali náš charakter a v minulých šesti týdnech taktéž. Zasloužili jsme si výhru, můžeme se bavit o gólech, ale já si myslím, že za to jak jsme hráli a jak jsme byli odhodlaní jsme toho hodni."

Jak jistě víte, i pro kapitána Johna Terryho to byl významný zápas, protože nedlouho po vicekapitánovi Lampardovi se i on dočkal svého pětistého zápasu v dresu Chelsea. Ten nyní cítí, že jsme v dobré pozici a před cestou na sever Anglie jsme připravení.

„Jsem velmi hrdý. Když se ohlédnu na doby, kdy mi bylo 17-18, nevěřil bych, kam se dostanu. Jsem potěšený, mám skvělý vztah k fanouškům a těší mě číslo 500, ale chtěl bych ještě víc. Na mé smlouvě jsou stále ještě 3 roky a to je také můj cíl."

Třicetiletý kapitán Chelsea a v současné době opět i Anglické reprezentace zhodnotil jak je na tom jeho tým s honbou za titulem tři zápasy před koncem sezóny.

„Rozhodně jsme se nikdy nevzdali,"
řekl Terry. „Je to pro nás ideální situace. Manchester ztratil mnohem více bodů, než by si kdokoliv pomyslel a stále je čeká pár těžkých utkání."

„Nemusí to pro nás dopadnout dobře, až tam pojedeme. Pokud tam prohrajeme, je to na nich, ale myslím, že vědí o našich schopnostech a o tom, že tam dokážeme nějaký ten výsledek uhrát."


„Ať už se stane cokoliv, oni mají ještě těžký zápas v Blackburnu a jeden doma s Blackpoolem, takže by se to nakonec mohlo rozhodnout na skóre. My máme poslední domácí zápas až po nich, a to s Newcasltem. Je důležité, abychom vyhráli všechno."

„Půjdeme do toho zápasu odpočatí, bez zraněných hráčů a samozřejmě že i s vírou ve výhru. Byli jsme tam v odvetě Ligy Mistrů a byli jsme velmi zklamaní, ale jak jsme ukázali minulý rok, když jsme vyhráli 2:1, není důvod proč bychom to nemohli zopakovat."

15:59:35 - 03.05.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 3675x