Marcello Lippi by rád trénoval Chelsea

Po vyřazení z Ligy mistrů se opět rozhořely diskuze o možném konci Carla Ancelottiho na Stamford Bridge. Adeptem byl samozřejmě Guus Hiddink, ale poté co to jeho agent oficiálně vyvrátil, objevuje se další jméno, kouč mistrů světa z roku 2006, Marcello Lippi.


Ital přiznal, že je anglickým fotbalem fascinován, a že by ho trénování Chelsea lákalo. Největší úspěch zažil jednoznačně roku 2006, když s Italy dokráčel až do finále mistrovství světa v Německu, které i vyhrál. Poté si dal od reprezentace pauzu, ale před loňským šampionátem se opět vrátil, aby se svými hochy primát obhájil. Jenže italská pouť skončila fiaskem, porazili je i Slováci, a tak se Lippi s reprezentací loučil podruhé. V současnosti je bez angažmá.

Reprezentační kapitolu neuzavírá, ale stejně tak by se rád zapojil do klubového života. Nejvíce ho asi láká anglická Premier League. Bývalý trenér Juventusu projevil zájem o koučování Chelsea, kde se pod jeho krajanem Ancelotti povážlivě houpe židle.

„V Premier League bych velmi rád trénoval, protože mě fascinuje anglický styl fotbalu,“ prohlásil Lippi pro rádio Mana Mana.

„Koučování mi chybí, to je normální. Roky mého trénování byly intenzivní a obohacující. Byly zde samozřejmě i zklamání, ale to je také normální, nemůžete vždy vyhrávat.“

„S tím, čeho jsem dosáhl, mohu být spokojen, ale touha dělat svou práci tu stále je,“ odmítá ukončení své trenérské kariéry. „Já a Chelsea? Bylo by to hodně příjemné spojení. Ale ani národní tým by nebyl špatnou možností.“

A co vy, fanoušci Chelsea? Přivítali byste tady dalšího Itala, někoho jiného a nebo byste i nadále důvěřovali Ancelottimu?


16:35:48 - 15.04.11 - Petric32 - Mužstvo - 3098x