Reakce Ancelottiho na vyřazení z LM

S menším zpožděním vám přinášíme klasickou reakci trenéra Ancelottiho na utkání, tentokrát na nešťastné a bolestivé vyřazení z letošního ročníku milionářské soutěže od Manchesteru United.


První zápas na domácí půdě jsme prohráli, a tak nezbývalo, než v odvetě na Old Trafford skórovat a pokud možno neinkasovat. To druhé se dařilo až do konce první půle, kdy zakročil Chicarito. Ve druhém poločase musel po dvou žlutých do sprch Ramires. Ač jsme hráli v deseti, podařilo se nakonec skórovat Didieru Drogbovi a šance opět trochu ožila, jenže ani ne na minutu, když v zápětí odpověděl Park Ji-Sung. Zápas skončil 1:2 z pohledu hostí a letos (pravděpodobně) skončíme bez trofeje.

„Myslím, že jsme začali dobře. V prvních 30 minutách jsme měli dobrou kontrolu nad hrou. Byli jsme dobří, měli jsme slušné držení míče a dobře napadali, ale v posledních 10 minutách prvního poločasu to bylo najednou těžké. Soupeřovy příležitosti se množily, až to nakonec vyústilo v gól. To nám ztížilo návrat ve druhém poločase,“ začal Ancelotti.

„Samozřejmě jsme se i potom snažili, ale měli jsme jen 10 hráčů. Bylo to velmi těžké. Jsme z Ligy mistrů venku a to je pro nás hodně špatné.“

„Jistěže jsme zklamáni, ale to je fotbal a musíme být schopní se z toho dostat. Čekají nás další zápasy, které musíme, pokud to bude možné, vyhrát, protože příští sezonu chceme hrát Ligu mistrů opět.“

Manažer zdůvodnil i své rozhodnutí nasadit Fernanda Torrese (místo Didiera Drogby), který byl z druhé vlny v rozestavení 4-3-2-1 podporován Anelkou a Lampardem. Drogba nahradil nevýrazného Španěla o poločase.

„Fernanda jsem nasadil proto, že jeho schopnosti a dovednosti pro nás mohly být dobrou zbraní. Na toto rozhodnutí jsem měl dostatek času. Ve druhé půli ho Didier dobře nahradil,“ dodal Ital na lavičce Chelsea.

„Vepředu jsem plánoval vyvinout větší tlak, protože jsme potřebovali skórovat a myslel jsem, že Didier bude po nástupu svěží a mohl by svou energii využít. To byl důvod, proč jsem Fernanda stáhl.“

Na závěr okomentoval předčasný konec zápasu pro letní posilu Ramirese. „Myslím, že Ramires mohl zůstat více v klidu, protože už jednu žlutou kartu měl a další by pro něj znamenala konec.“

Ramiresův trest se přenese do začátku příštího ročníku Ligy mistrů, ale ve víkendovém zápasu proti West Bromwich Albion bude moci samozřejmě nastoupit.

Trenér domácích, Sir Alex Ferguson, Torresovo nasazení očekával, ale co ho překvapilo, bylo nasazení stopera Alexe od úvodních minut.

„Jediným překvapením byl Alex. Nečekal jsem, že bude hrát. Byl mimo okolo tří měsíců, a i přesto, že to nebyl úplně on, vedl si dobře.“

„Byl to velmi těžký zápas a po většinu času si Chelsea vedla dobře, ale myslím, že i my jsme většinu zápasu odehráli v dobrém rozpoložení,“ dodal Skot na lavičce United.


18:40:07 - 14.04.11 - Petric32 - Mužstvo - 2497x