Nikdo nechce hrát proti Wiseovi

Je zde další díl s názvem "O čem se psalo". V tomto díle si můžete přečíst co o Wiseovi napsal mezinárodní magazín o fotbalu v ČR/SK v srpnu roku 2000.

"Dennis Wise patří v Anglii k nejlepším záložníkům, určitě bych na něj v létě nechtěl narazit." To tvrdí německý reprezentant Christian Ziege o středopolaři Chelsea. Ziege prohlásil, že nechápe, jak mohl Kevin Keegan Wisea nezařadit do základní jedenáctky. "Žádný jiný fotbalista v Anglii nedokáže povzbudit spoluhráče jako Wise a právě to bude na ME potřeba," míní Ziege.

Dennis Wise (Chelsea)
Mnohdy mají novináři ve zvyku soudit, že fotbalista po třicítce je na sklonku své kariéry. V Anglii si to nikdo nemyslí, zejména ne Dennis Wise, který prožil jako 33letý pilíř středu zálohy svou nejlepší sezónu. Wise se pod vedením Gianluky Vialliho dále rozvinul a je klíčovým hráčem Chelsea jak na hřišti, tak i mimo něj. Proto byl Dennis Wise u nás zařazen do All-Star Premier League pro sezónu 1999/2000.

Srpen roku 2000

Christian Ziege - Ziege hrál na postu levého záložníka. Za Německo odehrál 72 zápasů. Zahrál si celkem v 6 klubech, které jsou například Middlesbrough, Liverpool nebo Tottenham Hotspur.
Kevin Keegan - Odehrál velkou část kariéry v Liverpoolu. Trénoval třeba Fulham nebo Manchester City. Anglii tránoval pouze jeden rok a byl jejím koučem na ME 2000.
ME - Anglie skončila na Mistrovství Evropy ve fotbale 2000 už v základní skupině. ME vyhrála Francie.
Gianluca Vialli - Chelsea trénoval od roku 1996 - 1999.


15:36:43 - 14.04.11 - Kopr - Mužstvo - 2450x