Essienova podpora pro Torrese

Michael Essien očekává, že jakmile se Fernando Torrese adaptuje na život v Chelsea, začne dávat góly s vysokou pravidelností.


Ačkoli Torres odehrál od svého lednového příchodu za Chelsea již 10 zápasů, ještě neskóroval. Michael Essien si je ale jist, že jakmile to tam Nandovi spadne, bude mu to střílet již pravidelně. To stejné si myslí i Yossi Benayoun, který po boku Torrese na Merseyside nastupoval.

„Myslím, že Yossi má pravdu. Fernando je momentálně jedním z nejlepších útočníků na světě a až začne zase skórovat, všechen hluk kolem něj se zase uklidní. Je to jen otázka času. Přišel do nového klubu, ve kterém se potřebuje usadit a my nemáme žádné pochybnosti o jeho brzké střelecké aktivitě,“ řekl Ghaňan.

„Nesoustředíme se na to, prostě víme, že to přijde,“ reaguje stále na Torresův brankový půst. „Pracuje velmi tvrdě a má podporu nás všech, takže to přijde. Musíme jen být trpěliví, on za nás ty branky střílet začne a všechno pak bude v pořádku.“

Essien si je taktéž jist, že spoluhráči dělají, co mohou, aby Torresovi připravovali dobré šance. Jeho styl je od robustního Drogbova pojetí odlišný, takže i spoluhráči potřebují chvíli času.

„Myslím si, že Didier a Fernando jsou různé typy útočníků. Didier je vysoký a robustní a někdy když hraje, musíme se jeho stylu hry přizpůsobit, ale to už máme skoro vždy zmáknuté, je tu dlouho, zatímco Fernando tak velký není a je tu chvíli, takže musíme svůj styl pozměnit. Na tom jsme poslední dva měsíce pracovali a nyní už ho známe velmi dobře. Začneme ho krmit dobrými pasy a on začne skórovat,“ plánuje si Bizon.

Zítra nás čeká odvetné utkání čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru United na Old Trafford. První utkání jsme doma bohužel prohráli 1:0, a tak nám nezbývá než skórovat a neinkasovat.

„Je vždy těžké přijít na Old Trafford s cílem skórovat a vyhrát,“ připouští Ess. „Chcete-li vyhrát, musíte být lepším týmem. To se budeme snažit udělat a uvidíme, co se stane a jak to dopadne.“

„Bereme to vždy zápas po zápase, jeden po druhém. Zítra musíme udělat to nejlepší, čeho budeme schopni, abychom do semifinále postoupili. Musíme naši hru posílit o vítězství a pokud se to stane, budeme v semifinále.“


22:28:50 - 11.04.11 - Petric32 - Mužstvo - 3551x