Malouda: Pojedeme vyhrát a postoupit

Florent Malouda moc dobře ví, že už v této sezoně není místo pro jakékoliv zaváhání. Naštěstí se jemu právě toto zaváhání podařilo v sobotu odvrátit gólem do sítě Wiganu.
„Byli jsme opravdu zklamaní s naším prvním poločasem proti Wiganu a manažer byl o přestávce opravdu naštvaný," odtajnil Malouda.

„Museli jsme nějak zareagovat, protože musíme vyhrát všechny zápasy do konce sezony. Ve druhém poločase to už byla úplně jiná Chelsea. Tlačili jsme a snažili se skórovat a nakonec to z rohového kopu vyšlo. Z výsledku jsme byli šťastní, i když s výkonem z první půle opravdu ne."


Před tím, než se Maloudova střela dostala do sítě, Fernando Torres vyzval na vzdušný souboj brankáře Wiganu Aliho Al Habsiho. Ačkoliv sám Španěl po příchodu z lavičky míč za záda brankáře neprotlačil, byl to důležitý příspěvek k akci a Malouda tvrdí, že férový.

„Bylo to tam všechno zmatené a mě se nezdálo, že by Fernando do brankáře strčil. Vše, co jsem viděl, byla jen chuť vstřelit gól a všichni jsme rádi, že se to alespoň někomu z nás podařilo."

„Fernando je velmi sebejistý a pro útočníka je nejdůležitější dostávat se do šancí. Dá gól v některém z velkých zápasů a v úterý to bude jeden z nich. Doufejme, že pomůže Chelsea postoupit."

Okamžitě po losu bylo jasné, že by se mohlo stát, že v úterý na Old Trafford skončí evropská cesta Chelsea, ale hráči proti tomuto tvrzení protestují.

„Carlo již dříve řekl, že nejdříve se máme soustředit na zápas s Wiganem, protože pokud chceme uspět na Old Trafford, potřebujeme pozitivní výsledek z víkendu."

„Jednoduše musíme stále vyhrávat a doufat. Man United jsou v lize napřed a vedou si na vrcholu tabulky efektivně. Ale tohle je jiný příběh, tohle je Liga mistrů, my tam pojedeme vyhrát a postoupit."

17:45:53 - 11.04.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 3232x