Terry: Jsem nadšený

John Terry promluvil poprvé od té doby, co znovu obdržel kapitánskou pásku v anglické reprezentaci. Před zápasem proti Walesu, který se odehraje již tento víkend, udělal s redaktorem oficiálních stránek Chelsea rozhovor.
Terry v anglické reprezentaci přišel o kapitánskou pásku minulý rok, když ji musel předat Ferdinandovi, ale Fabio Capello zvážil své rozhodnutí.

„Těší mě, že jsem dostal důvěru a můžu vést své mužstvo. Lidé mohou vidět, že když jsem nebyl kapitánem, tak moje zapálení do hry bylo stále na hřišti, což je pro celé mužstvo důležité."

„To se nikdy nezmění, ale jsem nadšený, že můžu mít pásku s nápisem „C" zpět na ruce a těším se, až budu na Millennium Stadium vyvádět mužstvo na hřiště."

Terry také řekl něco o Ferdinandovi, kterého trápí lýtko.

„Je jasné, že je zklamaný, ale nejdůležitější věcí pro něj je, že zápas proti Walesu zvládnou a dokáží vyhrát. Rio mně včera volal, což je od něj opravdu hezké. Jen tím dokazuje, co za borce to je a jaký je vlastenec"

„Nejsem jistě pro každého ten správný kapitán. Je to ale rozhodnutí trenéra, které já respektuji a vážím si ho. Když jsem Fabia ten den na potkal na Wembley, tak jsem rozhodnutí přijal. To neznamená, že jsem s tím souhlasil, ale podíval jsem se mu do očí a řekl mu, že neuvidí ode mě horší výkony jak na tréninku, tak poté při zápase. Zvážil to a možná si to uvědomil," řekl kapitán nejen anglické reprezentace, ale i Blues.

V létě se pochybovalo o tom, že Terry se pokoušel povědět o tom, co se na tréninku Anglie v Jižní Africe stalo, ale dnes tuto spekulaci pokládá za vyřešenou.

„Chtěl jsem prostě vyhrát na Mistrovství světa, v té době se nevědlo, kdo bude další kapitán nebo trenér. Steven Gerrard, Rio Ferdinand a Frank Lampard, kteří mohli být kapitány, jsou od ostaních hráčů respektováni."

„Úcta k hráčům okolo mě a k manažerovi byla pořád stejná a tak to zůstane i nadále. Je možné, že došlo k nedorozumění u těch, kteří si mysleli, že se pokouším získat zpět kapitánskou pásku v době, kdy jsem kapitánem nebyl. Je to asi proto, že jsem zažraný do fotbalu, že chci vyhrávat každý zápas, a také že jsem nechtěl jet domů z mistrovství světa."

„Teď jsme se poučili z chyb, které jsme na mistrovství světa udělali. Ve skupině pro nadcházející Mistrovství jsme nezačali nejlíp, a proto můžeme očekávat, že zápas proti Walesu bude taktéž těžký, jako ty předchozí," přiznal na závěr Terry.

zdroj: chelseafc.com

17:14:08 - 23.03.11 - EQUULUS - Reprezentace - 3601x