Rozhovor s redaktorem: Kopr

Máme tu další rozhovor s redaktorem. Tentokrát je to Tomáš, který je na našem webu ve funkci šéfredaktora. Otázky se týkají losu Ligy Mistrů a následujícího utkání proti Manchesteru City.
První otázka bude logicky směřovat k dnešnímu losu. Co na něj říkáš a jak se ti zamlouvá Manchester?
Tak ve čtvrtfinále si už není možno vybírat. Král Evropy nesmí spoléhat na los a musí porazit kohokoliv. Na naše kluky v modrém padl zrovna největší konkurent a to Manchester United. Nevýhoda je i to, že začínáme doma, ale s tím se musí počítat. Že bych byl spokojen se říct nedá, ale mohli jsme cestovat i na Pyrenejský poloostrov a to raději beru Manchester United. Manchester má momentálně hodně velkou marodku, ale doma je i tak velmi silný, a proto si myslím, že rozhodne první zápas na Stamford Bridge.

Když jsi mluvil o Pyrenejském poloostrově, tak se zdá, že z Realu a Barcelony máš respekt větší, než z Manchesteru. Čím to je?
Když se řekne Barcelona nebo Real Madrid, tak je respekt na místě. Jsou to dva špickové týmy a možná i kluby, které jsou nejlepší na světě. K Realu mě napadne asi jako prvni José Mourinho. On dokáže na jakýkoliv klub vymyslet dokonalou taktiku. Dokázal to v Interu, ale v Realu se mu už tak nedaří. Jsou to až moc silná slova, ale porážka 5:0 od Barcelony za to stojí. Ale i tak beru Real jako favorita finále. A Barcelona? Tak tady nemusim ani moc psát. Stejně jako u Realu, tak i u Barcelony, sleduji skoro každý jejich zápas, a když se Barcelona rozjede, tak se už nezastaví. Ale v poslední době je podle mě Barca trochu z fromy, ale to je těžké posoudit. Prostě to jsou dva kluby, které mají špičkový kádr a neni dobré je podceňovat. Manchester jsme nedávno porazili, a i proto možná cítím větší šanci u Manchesteru. Dále máme prázdnou marodku a to se u Rudých ďáblů říct nedá. Uvidíme, rozhodně to budou skvělé zápasy.

No to každopádně, na takový zápas, jako je proti rivalům z Manchesteru, se těší každý fanoušek. Vím, že je ještě brzo, ale máš nějaké tipy na zápasy?
No, tězko říct. Ale myslím, že hodně branek nepadne. Doma potřebujeme urvat co nejlepší výsledek. Myslím, že Manchester pocestuje do Londýna s úkolem vstřelit aspoň jednu branku a žádnou nedostat. Chelsea bude mít plán úplně jiný. Ta musí co nejvíce branek dát, ale hlavně neinkasovat. Doma bych tipoval asi jenom výsledek 1:0 pro modré barvy. Sice to není nejlepší výsledek, ale musíme být trochu realisti. Nemyslím si, že by to mohlo skončit třeba 4:2. Na Old Trafford to ale bude hodně těžké. Nevím to jistě, ale myslím, že letos tam nikdo ještě nevyhrál, ale nejsem si úplně jistý. Proto bych to viděl spíše na výsledek 1:1 a infarktový konec zápasu. Já spoléhám hlavně na naši obranu, která je ve složení Branislav Ivanovic - Alex - John Terry - Ashley Cole opravdu skvělá. Určitě věřím, že někdo čeká střelecké hody, ale já si to nemyslím. A pokud se budou konat, tak doufám, že míče budou mířit pouze do brany Ďáblů z Manchesteru.

V tom s tebou naprosto souhlasím, také očekávám spíše opatrné zápasy. Když jsi uvedl obrannou čtveřici, tak mi tam chybí Luiz, který ale bohužel nesmí hrát. Je podle tebe škoda, že nemůže hrát, nebo právě naopak je dobře, že v zápase proti ManU nenastupí, jelikož by mohl předvést něco, jako v posledním střetnutí proti ManU?
Je určitě škoda, že nemůže hrát. Ten kudrnatý klučina zatím zahrál velmi skvělé zápasy. Jeho střela i celkový výkon proti Manchesteru United byl úžasný. Byl to určitě skvělý nákup do budoucna. Ale i tak bude jeho místo dobře zastoupeno, jelikož Alex je také výborný obránce. Ale těžké bude rozhodování v zapásech Premier League. Alex, nebo Luiz? Opravdu nevím, ale uvidíme, jak se Carlo rozhodne, a na koho bude více spoléhat v zápasech. Luiz je mladý, rychlý, dravý, ale Alex má neuvěřitelnou střelu, zkušenosti a ví, co se děje na hřišti. Možná, že někdy uvidíme stoperskou dojici ve složení Alex - Luiz. Ale myslím, že Terry se bát nemusí. John je osobnost a vůdce, motor týmu, a že by vypadl ze sestavy se nebojím. Rozhodně máme obranu skvělou a Luiz za tu krátkou dobu skvěle zapadl.

Ano, Luiz je neskutečný talent a řekl bych budoucnost pro Blues. Otočme ale list, ne ale daleko, protože na Stamford Bridge v neděli zavítá další tým z Manchesteru, tentokrát City. Bude to určitě šlágr 30.kola. Jak ten zápas vidíš ty?
No. Ve čtvrtek jsem sledoval jejich výkon v Evropské Lize a vůbec se mi nelíbil. Džeko nehrál od začátku, Milner také ne, ale ten byl po zranění, i šikovný Shaun Wright-Phillips začal pouze na lavičce, stejně jako Adam Johnson. Myslím, že tito hráči by měli začínat v základu, jelikož hra City nebyla nějak oslnivá. A to nemluvím o opravdu hrozném zákroku, který udělal Mario Balotelli. Po tom, co řekl, že je pouze Messi lepší než on, si začínám myslet, že ten kluk to nemá v hlavě v pořádku. Vypadnutí z Evropské Ligy Citizens určitě mrzí, ale proti Chelsea se jí v posledních zápasech velmi daří. Ale i tak věřím, že Chelsea zápas zvládne a konečně proti Manchesteru City získáme 3 body. Jako střelce tipuji hlavně Torrese, který by už potřeboval vstřelit branku, aby se dostal do herní pohody.

To si přejeme určitě všichni. No a nakonec nám řekni, jaké šance na obhajobu titulu vidíš ty?
Upřímně, moc velké ne. Škoda, že se začalo Chelsea dařit až tak pozdě. Ale nikdy neříkej nikdy. Stát se může všechno. Bylo by to pohádkové, kdyby to Chelsea zvládla a vyhrála Premier League, ale i taková ztráta, jako je 6 bodů, je hrozně velká. Uvidíme, nechám se překvapit. Myslím, že Manchester City na to ještě stále nemá. Manchester United má teď problémy s marodkou a Arsenal je takový, že nikdy nevíme, co právě čekat. Proto tu ta šance je, sice malá, ale je. Ale když nebude pohár pro vítěze Premier League, tak to nevadí. Budu spokojen pouze s tím jedním. Mám na mysli ten krásný ušatý pohár pro krále Evropy.

Děkuju Tomovi za skvělý rozhovor. Vyjádřete i své názory v odpovědích. Může se stát, že i vy budete odpovídat na otázky redaktora, tak si to vyzkoušejte a nebojte se své odpovědi zveřejnit.

21:41:41 - 18.03.11 - EQUULUS - Chelseafc.cz - 4005x