Ancelotti se vyjádřil k losu

Carlo Ancelotti se nehodlá dívat na historická fakta při přípravě na čtvrtfinálové zápasy Ligy Mistrů proti Manchesteru United.
Byl zde návrh, že bychom prohru právě proti Manchesteru United ve finále Ligy Mistrů, které se odehrálo v Moskvě 2008, mohli označit jako motivaci pro nadcházející zápas proti týmu Alexe Fergusona, ale Ancelotti věří, že naděje na postup do finále ve Webley bude lepším podnětem pro hráče.

„Podle mě já nemám co Manchesteru oplácet, protože jsem tu v té době ještě nebyl, ale co se týče hráčů, tak vážně nevím. Nemyslím si, že pomsta za porážku ve finále Ligy Mistrů bude pro ně dobrá motivace," řekl Ital.

„Mohla by to být fantastická motivace do budoucna. Máme před sebou čtyři utkání, abychom se probojovali do finále v Londýně a myslím si, že pokud se Chelsea probojuje až sem, tak teprve poté by to pro ně mohla být skvělá odplata za vyřazení ve finále Ligy Mistrů."

„Nechci myslet na minulost, minulost zůstává minulostí a každý zápas má naprosto jiný děj. Musíme se na zápasy proti Red Devils skvěle připravit, známe je, oni znají nás, a proto mezi těmito kluby nedojde k žádnému překvapení."

„Nejsem ani šťastný, ani zklamaný. Jsem prostě realista. Když nám padl na ně los, tak proti nim musíme hrát, budeme nabuzení, velmi nabuzení, protože každý rok hrajeme proti nim a bývají to vždy nejkrásnější zápasy sezóny. Zřejmě to bude velmi náročné, ale my se chceme přes ně dostat a zahrát si semifinále," vzkázal na Old Trafford Carletto.

Ancelotti doufá, že se mu někdo z hráčů nezraní na zápasy proti Manchesteru, jako právě Manchester, který se potýká s mnoha zraněními.

„Zápay Ligy Mistrů jsou skvěle načasované. V dubnu nás čeká osm nebo devět utkání  a myslím si, že tým je na tento náročný měsíc skvěle připraven. Zjevně budeme muset každé tři dny udržovat hráče v dobré kondici, bez jakéhokoliv zranění, protože momentálně budu do zápasu potřebovat všechny hráče," řekl na závěr italský lodivod.

První část čtvrtfinále se odehraje ve středu 6. dubna na Stamford Bridge. Odvetný zápas nás bude čekat v úterý 12. dubna na Old Trafford.

zdroj:chelseafc.com

19:53:29 - 18.03.11 - EQUULUS - Evropské poháry - 3335x