Ivanovič před zápasem s Kodaní

Do dnešní odvety osmifinále Ligy Mistrů vstoupí Chelsea jako favorité, poté co vyhráli v Kodani 2:0. Podle Branislava Ivanoviče ale není nic zaručené.
Srbský obránce na konci února na stadioně Parken pomohl Petru Čechovi k čistému kontu. Vzhledem k tomu, že v posledním zápase na půde Blackpoolu nehrál, očekává se, že se postaví do středu obrany místo Davida Luize, který Ligu Mistrů letos hrát nemůže.

Na Ivanoviče směřovala mimojiné otázka na jeho vzpomínky ze zápasu v Dánsku, ve kterém se o oba dva góly postaral Nicolas Anelka. 27-letý reprezentant přiznal, že první věc, která ho napadne, je počasí.

„První věc, která mě napadne, je že mi byla hrozná zima. Bylo snad kolem -8° C nebo tak nějak? Byl to pro nás opravdu velmi důležitý zápas, nyní musíme opět hrát stejně a opět zahrát dobrý výsledek."

„Když jsme hráli v Kodani, nebyli jsme v nejlepší situaci. Ale uhráli jsme výborný výsledek a získali výhodu, ale stejně musíme být ve střehu a připraveni na utkání. Ve fotbale je vedení  2:0 docela dobrá výhoda, ale je to zároveň dost nebezpečné, protože si říkáte, že už to nebude tak těžké. Musíme to rychle ukončit a poté myslet na další kola."

„Bude to důležitý zápas, protože se naše hra je čím dál tím lepší a lepší a my v tom chceme pokračovat a získávat sebevědomí z každé hry."

„Jsme v dobré pozici po prvním zápase, ale musíme si dávat pozor, protože jejich hráči jsou dobří."

Tito hráči budou nyní více soutěživí a to mimojiné proto, že Dánská liga se po zimní přestávce zase rozběhla. Prožili si první ligovou porážku v této sezoně, prohráli 2:0 v Midtjylland. Poté ale opět tento víkend vyhráli 1:0 v Aalborgu.

Od střetnutí v Kodani 22. 2. Chelsea odehrála pouze dva zápasy proti Manchesteru United a Blackpoolu, a to také kvůli dřívějšímu vyřazení z Carling a FA Cupu

„Je to zvláštní situace, pro nás nezvyklá, ale je to dobré pro každý jednotlivý zápas. Znamená to, že se můžeme dobře připravit, být soustředění a strávit v důležité části sezony dost času na tréninkovém hřišti."

Pokud bychom dnes neprohráli o dva góly, dostali bychom se mezi 8 nejlepších, ale jako vždy, Ivanovič naléhá, že naše soustředění v tuto chvíli směřuje na večerní zápas a ne na páteční los pro čtvrtfinále.

„Jsme soustředění sami na sebe, chceme si pojistit, že se Chelsea dostane do čtvrtfinále. Až potom můžeme přemýšlet nad tím, s kým budeme hrát."

„Potom můžeme myslet na ostatní týmy. Víme že to bude těžké, protože všechny týmy v Lize Mistrů jsou silné. Nejprve ale poražme Kodaň."

zdroj: chelseafc.com

11:57:04 - 16.03.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 3191x