Ancelotti: V tuto chvíli je vše skvělé

Před odvetou osmifinále Ligy mistrů vypadá situace dobře. Z Kodaně jsme si přivezli slušný výsledek 2:0, nyní nás může navíc těšit ještě jedna věc - návrat dlouhodobě zraněných Alexe a Yossiho Benayouna do tréninkového procesu.


Alex se tento týden vrátil do Cobhamu po době strávené v Brazílii, kde podstoupil operaci. Dnes také trénoval se zbytkem týmu, který se připravoval na zítřejší střetnutí proti Kodani. O stavu Alexe jsme vás podrobněji již dnes informovali.

Yossi Benayoun absentoval kvůli poraněné achilovce, ale i u něj je již zdravotní stav příznivější. Nyní ještě trénuje v tělocvičně a posilovně, ale po zítřejším zápase by se již měl připojit k týmu.

Na otázku, zda bude v zítřejším zápase, po agregátní výhodě 2:0 z Kodaně, točit sestavou, Ancelotti odpověděl: „Ano, chci v tomto zápase potočit sestavou. Ještě jsem nevybral tým pro zítřejší zápas, ale chci rotovat sestavou, protože máme hráče fit a chci použít všechny hráče v těchto dvou utkáních, tedy proti Kodani a Manchesteru City.“

„Můj nejlepší tým netvoří jen 11 hráčů. Jsem teď šťastný, protože máme všechny hráče fit. Alex se dnes vrátil do tréninkového procesu v dobré kondici a je připraven pro příští zápas. Benayoun se do plného tréninku s týmem vrátí možná ve čtvrtek, možná v pátek, takže všichni jsou zdraví a v dobré kondici,“ vysvětluje.

„Fakt, že máme všechny hráče v pořádku, je pro nás fantastickým okamžikem a chceme udržet motivaci pro každého. Chceme, aby byli všichni hráči pro příští zápas v rámci Premier League i Ligy mistrů připraveni. Alex se nezúčastní zítřejšího zápasu, ale v neděli již hrát bude,“ prohlašuje Ancelotti.

„Dnes o Premier League mluvit nechci. Soustředíme se a jsme připraveni vyhrát tento zápas, dosáhnout čtvrtfinále a čekat na los,“ řekl.

„Řekl bych, že je to „druhý poločas“ tohoto dvoj-utkání. V prvním poločase jsme si vedli dobře a myslím si, že stejnou pozornost musíme věnovat i poločasu druhému. Nesmíme zapomínat, že pro nás bude velmi důležité pokračovat v dobré práci a dostat se do čtvrtfinále nejlepší evropské klubové soutěže.“

„Kodaň je dobře organizovaný tým a já jen doufám, že všechno bude v pořádku. Nezvykle dlouhý volný čas jsme využili k dobré přípravě, udržovali se soustředění a zlepšili naši kondici a sebedůvěru,“ pokračoval Ital.

„Na tréninku bylo vše v pořádku, ale vše se ještě musí ověřit v zápase. V prvním zápase jsme hráli opravdu dobře a potřebovali jsme na jejich poražení vysoké tempo. Musíme však zůstat i nadále soustředění, protože oni zde přijdou, nebudou mít co ztratit a pro výhru udělají vše,“ varuje.

Po třech po sobě jdoucích vítězstvích, včetně prvního zápasu v Kodani, na který navázaly výhry proti Manchesteru Untied a Blackpoolu se Carlo Ancelotti se svým týmem cítí opět velmi silný a takřka všeho schopný.

„Po vítězstvích proti Kodani, Manchesteru Untied a Blackpoolu je naše sebedůvěra větší. Chceme, aby to tak zůstalo, případně, pokud je to možné, se to ještě zlepšilo.“

„Momentálně je vše dobré a jak jsem řekl po dvou měsících spánku, jsme připraveni naplno bojovat až do konce sezony. Máme pouze jednoho hráče na marodce a to už pouze na dva až tři dny. Takže za malou chvíli budou všichni v pořádku a to jsou pro nás ty nejlepší zprávy,“ zakončil.

zdroj: chelseafc.com


21:47:30 - 15.03.11 - Petric32 - Mužstvo - 3440x