Reakce: Síla je v kolektivu

Carlo Ancelotti věří, že to byl poctivý týmový výkon, který pomohl zpečetit pondělní vítězný zápas na Bloomfield Road.


Tímto zápasem jsme si upevnili pozici v „Big Four“ a trenér Ancelotti na pozápasové tiskovce chválil morálku a nasazení svých svěřenců, což podtrhl dvěma góly Frank Lampard a hlavou se ze standartní situace trefil také kapitán Terry.

„Výkon hráčů byl skvělý. John Terry otevřel střelecký účet večera a dvěma rychlými góly na něj navázal Lampard. Obecně všichni hráči podporovali týmové snažení a co je důležité, pracovali společně, jako tým a to je velmi důležité,“ sdělil Ancelotti.

„Zápas to nebyl jednoduchý. Myslím si, že v prvním poločase jsme hráli dobrý fotbal, ale Blackpool byl ve hře až do doby, kdy jsme udeřili z penalty.“

„Na konci zápasu jsme hodně trpěli, protože jsme hráli až příliš uvolněně a soupeř vstřelil gól, ale náš výkon obecně byl dobrý. Prezentovali jsme se dobrým fotbalem a dobrou kondicí a z tohoto důvodu jsme si zasloužili vyhrát,“ řekl italský kouč.

„V posledních třech zápasech jsme hráli opravdu dobře, získali dobré výsledky a myslím si, že krize je definitivně pryč.“

Včerejší vítězství taky znamená, že se můžeme dostat před Manchester City na třetí místo, a to vše v případě, že v domácím dohrávaném utkání porazíme Birmingham. Manchester United je stále na čele soutěže, ale jeho pozice už v žádném případě není tak sebejistá. Své poslední dva zápasy Rudí ďáblové prohráli.

„Teď ztrácíme 9 bodů a máme v ruce další zápas proti Birminghamu, ale myslím si, že je ještě příliš brzo hovořit o návratu do boje o titul. Je pro nás lepší a jednodušší, když budeme brát vše zápas za zápasem,“ řekl.

„Myslím si, že v tuto chvíli je naším cílem zůstat v první čtyřce. Samozřejmě jsme Manchesteru United blíže, ale nesmíme na to myslet. Vše je i přes zmenšení náskoku ještě daleko. Musíme se dobře připravit na příští zápas, protože jak říkám, bereme to zápas od zápasu.“

Do tohoto zápasu se Ancelotti rozhodl nasadit duo útočníků Torres-Drogba. Oba však po zápase byli spíše frustrovaní, nebereme-li v potaz samozřejmou radost z pocitu vítězství. Torres totiž opět selhal ve své snaze vstřelit svůj první gól v dresu Chelsea a Didier Drogba musel krátce po začátku druhé půle opustit hřiště kvůli zranění.

„Didier se poranil, ale doufáme, že za dva nebo tři dny bude zpátky. V následujících dnech musíme vše důkladně zkontrolovat a poté budeme vědět, co se vlastně stalo. Nevím, o jaké zranění se jedná, protože jsem ještě nemluvil s doktorem,“ řekl na včerejší tiskovce.

„Fernando ukazuje svůj dobrý pohyb a v první půli ukázal dobrou spolupráci a porozumění s Drogbou. Je důležité, že pracuje pro tým. Ještě se zlepší a je zřejmé, že bude také skórovat. Myslím, že tito dva hráči na začátku utkání hráli dobře a úspěšně spolu kombinovali. Nežádal jsem je, aby hráli blízko sebe. Dokázali pronikat obranou a myslím, že celkově hráli dobře.“

„Jsme z jeho výkonu šťastní, musí v něm pokračovat,“ navázal Ancelotti dalšími slovy na výkon Fernanda Torrese. Je to TOP útočník a bude skórovat, v tom problém nevidím.“

Hru změnil a rozhýbal střídající Salomon Kalou, jenž v 55. minutě nahradil zraněného Drogbu. Trenér měl pro tento tah jen slova chvály.

„Kalou měl na zápas fantastický vliv. Dobře se pohyboval, na tréninku se ukázal v dobré kondici a byl pro nás dnes večer velmi důležitý,“ pokračoval spokojený trenér.

Pro Salomona Kaloua byl včerejší zápas již třiadevadesátým, do kterého zasáhl jako střídající hráč.

Několik slov směřovaných k Chelsea podotknul také kouč domácích Ian Holloway, jenž měl jinak na utkání typicky „osvěžující“ názor.

„Když jim (Chelsea) dáte prostor ve středu pole, můžou vás roztrhat a rozvrátit naruby. Tak dokázali vstřelit dva ze svých gólů. Jak řekl sám Lampard, nebyl to jejich nejlepší výkon, ale přesto nás porazili, nebo ne?"

zdroj: chelseafc.com


18:33:13 - 08.03.11 - Petric32 - Mužstvo - 3244x