Ancelotti před zápasem proti Blackpoolu

Carlo Ancelotti doufá, že hrdina posledního zápasu David Luiz a John Obi Mikel budou v čas připraveni čelit soupeři v pondělí večer.
Mikel si protrpěl menší zranění kolena během přípravy na úterní dohrávku odloženého zápasu s Manchesterem United. Luiz, který v již zmiňovaném zápase vstřelil fantastický vyrovnávací gól, netrénoval, protože měl problém s kolenními šlachami.

„Po zápase jsme měli problém s Davidem Luizem.  Do teď nemohl trénovat," vysvětlil italský trenér v pátek odpoledne situaci kolem jeho zdravotního stavu. „Samozřejmě doufám, že bude zítra trénovat. Ohledně Mikela, měl malý problém s kolenem během přípravy na Manchester. Včera měl prohlídku a zdá se, že je v pořádku. Doufám, že zítra bude už trénovat."

Dobré zprávy přišly od obou dlouhodobě zraněných hráčů, Yossiho Beanyouna a Alexe. Oba dva dělají výrazné pokroky v uzdravování se z problémů s kolenem, respektive s achilovkou.

„Benayoun začíná trénovat sám na trávě, ale teď je hodně těžké říci, kdy bude zdravý. Alex se vrátí příští týden a potom, myslím že v pátek, ho klub zkontroluje a rozhodne se, jak je na tom. Myslím, že je velmi blízko k plnému uzdravení. Asi nestihne Kodaň, ale doufáme, že další zápas Ligy Mistrů stihne."

Ancelotti s novináři také probíral dopad příchodu Davida Luize na výkony mužstva. Poznamenal, že tento mladý brazilec má ještě spoustu času na zlepšování se a adaptaci na život na ostrovech.

„Prokazuje skvělé schopnosti, při ofenzivě umí dobře posílat míče dopředu i sám jít blíž k bráně soupeře. Jak jste již mohli vidět, umí i fantasticky vystřelit. V obraně se ještě určitě může zlepšovat."

„Také musí více poznat anglický fotbal a občas se na hřišti trochu zklidnit. Samozřejmě nám ukázal skvělé schopnosti a kvalitu, ale musí se ještě zlepšovat a je dobře, že má možnost vyrůstat se zkušenostmi z anglické ligy."

Po výhře nad lídry tabulky z Manchesteru, Ancelotti věří, že nás tato sebevědomost nastartuje, a že budeme dobře připraveni na Blackpool, který tuto sezonu překvapil mnoho lidí jejich útočnými schopnostmi.

„Byla to pro nás důležitá výhra, protože myslím, že jsme zopakovali dobrý výkon ze zápasu v Kodani. Týmu se v tento moment daří a je v dobré náladě, chceme toho pro další zápas dobře využít."

„Také to byl důležitý výkon, protože jsme prohrávali o gól, takže jsme se nejprve museli uklidnit. V druhé půli jsme byli lepší a nakonec jsme si i zasloužili vyhrát."

„Blackpoolu se v domácích utkáních daří, naposledy doma porazili Tottenham, 2:0 vedli nad Manchesterem United. To vše díky tomu, že jsou týmem, který chce hrát fotbal intenzivně a v tempu, tedy útočný fotbal. Nebude to úplně snadný zápas, ale nám se v tento moment daří a chceme si udržet formu i výsledky."

Italský manažer veří, že se nám podaří zopakovat úspěch z posledního zápasu proti Blackpoolu, když Blues přejeli doma Seasiders 4:0.

„Máme větší šance než Blackpool, protože jsme celkově lepší, máme lepší individuality, ale oni jsou velmi dobrý tým. Viděl jsem je hrát velmi dobrý fotbal a líbí se mi jejich filosofie na hřišti. Určitě si musíme dávat pozor, protože to nebude lehké."

Jak sezona pokročila a ztráta na United se v polovině týdne zase o kousek snížila, na Ancelottiho směřovaly otázky, zda když tento víkend prohrají proti Liverpoolu a Chelsea vyhraje na Bloomfield Road, bude nás opět počítat mezi aspiranty na titul v Premier League.

„Je těžké tomu věřit. Našim cílem v tuto chvíli není dostat se na úplný vrchol, protože je to hrozně daleko. V tuto chvíli to nejde, ale uvidíme, jak se věci budou vyvíjet."

„Musíme být soustředění na naše utkání a ne na to, zdali se dotáhneme na Manchester, protože teď je vše v jejich rukou. Pokud pokazí nějaké zápasy, myslím, že budeme mít šanci, ale v tuto chvíli nemáme."

zdroj: chelseafc.com

13:03:25 - 05.03.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 4435x