Anelka: Soudržnost klíčem k úspěchu

Ve 12 sezonách, jež Nicolas Anelka v Premier League prožil, čelil Manchesteru United celkem v dresech pěti různých týmů. Kdo jiný by tedy měl mít povědomí o tom, co je potřeba pro výhru udělat a jak na ně hrát?


Od prvního Anelkova střetu s Rudými ďábly uběhlo už hodně času, poprvé na ně narazil v listopadu 1997. V 17 vzájemných střetnutích zaznamenal pět branek. 9 zápasů se svým týmem ovládnul a pouze čtyřikrát odešel jako poražený. Tuto působivou bilanci chce dnes francouzský legionář rozšířit.

„Když hrajete takovéto velké zápasy, víte, že musíte vyhrát. A proti Manchesteru United to možná chcete ještě více, protože je to opravdu obrovský klub,“ vysvětluje Anelka. „Ale když jste na hřišti, chcete vyhrát, ať už proti vám stojí kdokoli. Je jedno jestli jsou to United nebo tým, který zuby nehty bojuje o tři body.“

„Hrál jsem proti nim už mnohokrát, ale stále je to stejná cesta, kterou musíte k vítězství urazit. I oni jsou stále tím stejným týmem od doby, co jsem proti nim poprvé nastoupil. Jsou silní a stále vyhrávají,“ prozrazuje.

„Samozřejmě nemají ty stejné hráče, jako když jsem byl mladý, ale současní hráči mají stále stejnou úroveň. Mají jen odlišné vlastnosti a přednosti, ale v součtu je to stejný level. Jsou rychlí, silní a chytří.“

„Tuto sezonu hráli se soudržností a mnoho zápasů neprohráli, pouze jeden a to je důvod, proč jsou dnes tam, kde jsou - na čele tabulky Premier League.“

Dnešní vítězství by nás mohlo posunout blíže konečnému umístění v Big Four, v případě dalších úspěchů bychom se mohli zpátky přiblížit k obhajobě titulu, i když jeho samotný akt už je, zdá se, ztracený.

„Víme, že je dnes můžeme porazit, pokud budeme hrát dobře. V loňském roce jsme je porazili dvakrát a jsme schopni to zopakovat. Potřebujeme body, potřebujeme dobrý herní projev pro zvýšení sebedůvěry a jistoty a podstoupíme tomu vše, co můžeme,“ zní jednomyslně z Londýna.

zdroj: chelseafc.com


17:15:05 - 01.03.11 - Petric32 - Mužstvo - 2973x