Terry: Těšíme se a vyhlížíme

Před dnešním veledůležitým zápasem s dánskou Kodaní si s reportéry promluvil kapitán Chelsea, John Terry. Z jeho slov je patrné, že nejen on, ale celý tým se na zápas velmi těší.


Tento rozhovor kapitána týmu je zaměřen na Jespera Gronkjaera, se kterým jsme vám rozhovor přinesli před chvíli. Mohli jste se v něm dočíst o slavném duelu s Liverpoolem, jeho pasu na Marcela Desaillyho a také jeho gólu, to byly jedny z jeho nejslavnějších momentů v dresu Chelsea, nikoli jediné.

Mezi jeho památné okamžiky a trefy patří i gól z rohu pokutového území na Old Traffod v zápase s domácím Manchestrem United, kdy se míč téměř ze 180° úhlu zatočil pod břevno. Dále jsou to třeba 3 góly v jeho posledních třech startech za Blues, z nichž ten poslední zajistil domácí vítězství nad Leedsem.

Nicméně většina fandů z této doby si vybaví především jeho výkon v onom zápase s Liverpoolem. V ten den, kdy jsme nakonec vyhráli 2:1, a pohlídali si postup do Ligy mistrů, byl na hřišti i John Terry.

„Jesper poslal na Marcela (Desaillyho) skvělý míč a ten hlavou skóroval. Stejně tak gól, který vstřelil později v zápase, byl skvělý. Jesper hrál velkou roli v tom, že jsme se dostali tam, kde jsme teď,“ sdělil JT.

Terry také vzpomíná na příchod Gronkjaera v průběhu sezony 2000/2001, který přinesl tolik potřebný impuls a tempo do hry Chelsea. „Tehdy představoval skutečnou hrozbu do budoucna. Dokázal se vždy protlačit do velmi dobrých prostorů, vždy pracoval na zlepšení svých už tak skvělých centrů a představoval skutečnou hrozbu. Víme, že stále ještě dokáže hrát ve velkém tempu. Může hrát buď na hrotu, nebo podle toho, jakou trenér zvolí sestavu, i jinde. Každopádně je to jeden z hráčů, na které si musíme dávat pozor,“ upozorňuje Terry na hrozbu jménem Jesper Gronkjaer.

„Na setkání s Jesperem se opravdu těším, protože jsem ho už několik let neviděl a vždy to byl příjemný chlapík.“

Terry se taky, jako asi celý tým, těší na pokračování milionářské soutěže, která může hráčům dodat nové myšlenky po neúspěšném odvetném zápase s Evertonem v boji o osmifinále FA Cupu. Minulý týden se hrály první zápasy osmifinále Ligy mistrů, ve kterých se představili i další účastníci Premier League, Tottenham a Arsenal, kteří čelili AC Milán, respektive španělské Barceloně.

„To, že jsme minulý týden nehráli, mi divné nepřišlo. Bylo příjemné jen sedět u televize a sledovat duel Arsenalu s Barcelonou. Pro nezaujaté fanoušky to byl opravdu skvělý duel, oba týmy se totiž prezentují pohledným fotbalem.“

„Premier League je vždy silná. Lidé mají tendenci vše porovnávat a sledují hráče typu Messiho, Ronalda, Xaviho, Initesty a ostatní hráče, kteří vyčnívají po celém světě. Proto jim třeba španělská liga nabízí jistá pozitiva, ale když mluvíme o kvalitě celé ligy, ne jen o dvou týmech z ní, pak mám pocit, že Premier League je jasně nejlepší,“ myslí si Terry.

„Jak jsme mohli vidět letos, slabší týmy porážejí skvost ligy a každý představuje hrozbu pro každého. Opravdu si nemyslím, že tohle můžete říct například o zámořských ligách. Premier Leaguje jako celek sílí každým rokem.“

„Teď se těším na opětovné zápasy v Lize mistrů. Na tomto stadionu jsem hrál v týdnu s anglickou reprezentací a je tady opravdu dobré hřiště, které není moc staré a mnoho fotbalových zápasů taky ještě nezažilo. Doufejme, že nám bude vyhovovat, a že zde budeme hrát náš jistý fotbal.“

John Terry a Jesper Gronkjaer za dob společného působení v Chelsea.

zdroj: chelseafc.com


19:44:00 - 22.02.11 - Petric32 - Mužstvo - 2778x