Gronkjaer: Budou to speciální zápasy

Bývalý hráč Chelsea, křídelník Jesper Gronkjaer, který byl nebezpečný svou rychlostí, poskytl před dnešním zápasem rozhovor, který je jednak vzpomínkou na časy v Chelsea na přelomu století, a taky se v něm zaměřuje na současné střetnutí obou klubů.


Domácí zápas Kodaňských s vítězem Dlouble z loňské sezony, anglickou Chelsea, je považován jako největší zápas dánského klubu vůbec. Je to vůbec poprvé, co se některý z dánských týmů dostal až do vyřazovací fáze Ligy mistrů, ale není radno brát Kodaň jako čisté outsidery.

Gronkjaerův současný tým má totiž v domácí lize skvělou vizitku. Nicméně soupeři v dánské lize jsou v porovnání s Chelsea trochu jiná skupina. V dánské lize navíc nyní panuje zimní přestávka, takže by seveřané nemuseli být úplně nerozehranější. Nicméně, i když Dánové nehráli od konce skupinové fáze Ligy mistrů soutěžní zápas, na Chelsea se připravovali řadou přáteláků.

„O tomto zápase se vedou dlouhosáhlé debaty už čtyři nebo pět týdnů, takže jsme z toho už trochu otrávení a chceme hrát,“ řekl 33letý Gronkjaer.

„Všichni se těšíme na zaplněný stadion a doufáme, že diváci budou fantastičtí. Bude to pro mě speciální večer, i když ne tak, jako ten za 3 týdny na Stamford Bridge,“ pokračoval hráč, který v Kodani nastupuje převážně na postu čistokrevného útočníka, zatímco v Chelsea to bylo dravé křídlo.

„Máme hodně víry, ale například výsledek 0:0 by pro nás byl skvělý. Chceme se shledat s formou, kterou jsme se prezentovali na podzim, i když ani to, že budeme ve formě, neznamená absenci problémů.“

Tato diskuze v Gronkjaerovi oživuje myšlenky na slavné utkání Chelsea s “Merseysiders“ z května roku 2003. Chelsea tehdy potřebovala v domácím prostředí urát remízu, aby se kvalifikovala do Ligy mistrů. Zápas nakonec rozhodl přesný centr Gronkjaera, jenž našel hlavu Marcela Desaillyho, a bylo vymalováno. Aby toho nebylo málo, později v onom zápase ještě sám Gronkjaer přidal pojišťující trefu.

„Byl to v té době speciální den pro Chelsea,“ vzpomíná Gronkjaer. „Klub měl taky finanční problémy, bylo to těsně předtím, než ho převzal Roman Abramovič.“

Gronkjaer za dob působení v Chelsea, konkrétně v památném zápase s Liverpoolem.

Menší zajímavostí je, že trenér Kodaně, Stale Solbakken, je také fanouškem Liverpoolu, a tak si je dobře vědom, že nemálo problémů by mohla natropit i nová akvizice londýnských, Fernando Torres, bývalý hráč klubu z města Beatles.

„U Torrese víte, že bude vždycky hrát a dýchat soupeřům na ramena. My však máme stopery, kteří by se s jeho rychlostí, což je jeho hlavní zbraň, měli vypořádat,“ vstoupil do rozhovoru trenér Kodaně Solbakken.

„V zápase proti Fulhamu měl trochu smůlu, protože mohl klidně vstřelit i dva góly. Všichni ví, že je typem hráče, který vám dokáže vyhrát zápas. Chelsea byla daleko lepším týmem jak v zápase proti Fulhamu, tak i v tom s Evertonem, hlavně tedy ve druhé půli. Jejich výsledky někdy nedosahují takových kvalit jako předvedená hra, ale není to zas tak strašné,“ pokračoval Solbakken.

„Sebedůvěra v našem týmu je hodně vysoká a moc dobře víme, že se může stát cokoliv, tak jako to v loňském roce předvedla Marseille, nebo čeho jsme sami mohli být svědky v Evropské lize v ten samý čas. Po dobu sedmdesáti minut jsme byli jasně lepším týmem, ale v posledních 20 minutách jsme si nechali vstřelit 3 hloupé góly. Možná pro nás může hrát fakt, že Chelsea má v nohách 120 minutový duel s Evertonem, který navíc v závěru nezvládli, a to psychicky taky zrovna nepomůže,“ řekl své poslední slovo i Solbakken.

zdroj: chelseafc.com


18:33:03 - 22.02.11 - Petric32 - Mužstvo - 2538x