John Obi Mikel o FA Cupu a Lize mistrů

John Obi Mikel se v souvislosti se zítřejší odvetou utkání FA Cupu proti Evertonu zaměřil na první utkání, ve kterém uznává, že byli lepší domácí, ale i k zítřejší odvetě a jeho zraku neunikl ani samotný soupeř z Goodison Parku. Mikel se domnívá, že v boji o 5. kolo poháru máme navrch my.


Vše začal 29. ledna Luis Saha, který otevřel skóre, a s týmem Blues to nevypadalo nejnadějněji. Z kaše nás dokázal vytáhnout Salomon Kalou, který krátce před tímto duelem prohlásil, že by rád hrál více, a že se cítí připravený. Vše se tedy v rámci 4. kola uzavře zítra od 13:30 na Stamford Bridge.

Nigerijský reprezentant doufá, že na vlastním stadionu budeme ve výhodě, kterou proměníme v postup mezi nejlepších 16.

„Myslím, že jsme měli docela štěstí, že se nám povedlo vstřelit ten vyrovnávací gól. Bylo to docela pozdě a ano, se štěstím,“ přiznal hned na úvod Mikel.

„Hrajeme doma a může to pro nás být výhodou, ale naopak na nás bude kladen i větší tlak, protože doma od nás každý očekává kvalitní fotbal. V poslední době jsme opět nevyhrávali, jak bychom si to představovali a jak se od nás očekávalo, takže zítra musíme hrát dobře, vyhrát a postoupit dále. Někdy může být tlak i dobrou věcí, ale všichni jsme fotbalisté, za svou práci jsme placeni a s tím souvisí i jisté požadavky na nás.“

„Everton je na tom velmi dobře a to i po fyzické stránce, je tudíž těžké je porazit. Po skoro pěti letech v Chelsea stále mohu říct, že jsem ještě nikdy předčasně neopustil hřiště kvůli vyloučení. Myslím, že jsem měl lehký průběh zapojení do týmu. Musíme počkat a uvidíme, co se stane. Jsme však sebejistí a víme, že když budeme hrát dobře, můžeme se dostat mezi nejlepší šestnáctku,“ sdělil 23letý záložník.

Nesmíme taky zapomínat, že už přes týden nás čeká úvodní duel osmifinále Ligy mistrů. Nebude lehké se dobře připravit na obě utkání, nutno podotknout, že velmi důležité utkání, ve kterých se alespoň v jednom případě rozhodne o osudu Blues v jedné ze soutěží.

Jistou psychologickou výhodou by pro nás však mohlo být to, že na domácím stadionu jsme v FA Cupu neporaženi od března 2008. Naopak Everton venku proti TOP týmu v FA Cupu nevyhrál od roku 1990. Jen na tohle se však určitě spoléhat nemůžeme a nebudeme.

„Vyhrát FA Cup potřetí v řadě by pro nás bylo velmi dobré, ale víme, které trofeje klub chce nejvíce a velmi rádi bychom konečně prorazili i v Lize mistrů,“ pokračoval.

„FA Cup je skvělou příležitostí, jak i letos něco vyhrát, ale stále jsme ve hře i v Lize mistrů a nakonec i v lize, protože v tomto klubu nikdy neřekneme, že jsme ze hry, dokud není úplný konec. Takže musíme jít dál se stejnou mentalitou, každý musí pokračovat ve své tvrdé práci a potom budou věci takové, jako v úvodu sezony,“ zakončil John Obi.

zdroj: chelseafc.com


22:24:39 - 18.02.11 - Petric32 - Mužstvo - 2731x