Anelka o svém postu

Nicolas Anelka získal v minulých zápasech na hřišti jiné místo a to jako hrot záložního diamantu. Posunul se tam poprvé v utkání proti Sunderlandu.
Hráli před ním Didier Drogba se Salomonem Kalouem. Chelsea následně vyhrála v zápase, který nepostrádal nápaditost a góly 4:2. V dalším zápase se již tolik nedařilo a Blues prohráli doma rozdílem jediného gólu s Liverpoolem. Před Anelkou byl opět Didier Drogba a místo Kaloua nový spoluhráč Fernando Torres.

Anelka byl známý svou možností hrát v útoku na různých postech a ačkoliv je pro něj jeho nový post novinkou v dresu Chelsea, není to poprvé v jeho kariéře.

„Hrál jsem podobně, když jsem byl ještě v Liverpoolu. Přede mnou byli Emile Heskey a Michael Owen. Byly to dobré časy a hrál jsem tak i v Turecku ve Fenerbahçe, i když tam to bylo trochu jiné, protože byl jen jeden hrot a dva podhroty.

Na konci jeho půl-sezonního hostování na Anfield Road v roce 2002 skončil Liverpool v lize druhý. Anelka si zapsal celkem 5 gólů během 15 startů v základní sestavě a 7 z lavičky. Jeho bývalý spoluhráč Michael Owen dal tehdy 19 gólů.

Přestože byl Anelka staženější, když hráli Nico a Didi vedle sebe, on srovnává svoji pozici v diamantu s tou, kterou hrál ve Fenerbahçe. Tam byl hlavním střelcem gólů brazilec Marcio Nobre. Třetím do party nejdůležitějších útočníků byl Tuncay Şanlı, který hrál později také v Middlesbrough nebo Stoke. Společně vyhráli v roce 2005 tureckou ligu.

„Když hrajete na podhrotu, jste vlastně více záložníkem než útočníkem, ale při hře to trochu splývá, protože máte stále šance na vstřelení gólu nebo na asistenci. Jenže také se musíte více soustředit na defenzivu, více bránit, ale to si zvyknete."

Nálada v týmu se po přelomu roku konečně zlepšila a Blues tak konečně začali vyhrávat více zápasů, naposledy v Boltonu a Sunderlandu. Všem se určitě zvedlo sebevědomí.

„Víme, že občas i ta nejlepší obrana dostává góly a nejlepší potom je zatlačit na oponenta a rychle odpovědět na gól. V trénincích to děláme každou chvíli a nyní se to snažíme přenést do zápasů. Každý musí hrát naplno a když se nám daří takhle hrát, je pak snazší bránit. Také je jednodušší mít míč na soupeřově polovině a rychle skórovat."

„Myslím, že jsme hráli lépe v posledních dvou venkovních zápasech a proti Fulhamu se pokusíme hrát stejně, hrát nátlakově a rychle vstřelit nějaký ten gól."

zdroj: chelseafc.com

15:45:00 - 14.02.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 3621x