Chelsea chce v červnu získat Juana Matu

Chelsea se bude v letním přestupovém období snažit získat Torresova spoluhráče z reprezentace momentálně oblékajícího dres Valencie, Juana Matu.


Chelsea se na 22letého hráče Valencie vyptávala už v uplynulých 12 měsících a situaci kolem hráče bedlivě sledovala, i když žádná konkrétní nabídka na španělském stole nepřistála.

Blues chtějí i nadále pokračovat v omlazování kádru. Carlo Ancelotti navíc dostal zelenou k dalšímu vyjednávání se zástupci Los Che, jak se Valencijským netopýrům přezdívá.

Juan Manuel Mata, jak zní jeho celé jméno, má v sezoně 2010/11 na kontě zatím čtyři ligové trefy. Pokud by na Stamford Bridge opravdu zavítal, pravděpodobně by to znamenalo konec působení Nicolase Anelky v londýně. Sám Anelka před několika měsíci a opakovaně pak nedávno prohlásil, že by si rád zahrál v zámořské Major League Soccer po boku bývalého reprezentačního spoluhráče Thierryho Henryho u New Yorských Red Bulls. Tento krok by tak nebyl kdovíjakým překvapením.

Byť se před touto sezonou Valencie “zbavila“ za nehorázný balík peněz dvou opor týmu – Davida Villy a jeho jmenovce Silvy, nepříznivá finanční situace v klubu panuje nadále. 20 milionů £, které má Chelsea v červnu údajně do Valencie poslat by dluhy španělů opět trochu odlehčila.

Juan Mata (vpravo) má už i reprezentační zkušenosti

zdroj: sportingo.com

 


19:58:43 - 13.02.11 - Petric32 - Mužstvo - 5133x