David Luiz očekává velké věci

Brazilský obránce měl již před svým příchodem na Stamford Bridge jisté povědomí o kvalitách, náročnosti a struktuře Premier League a vypadá to, že pomalu k nim bude moci přidat i vlastní pocity a zkušenosti, neboť jeho starty v následujících utkáních jsou vysoce pravděpodobné.


Ač je brazilské národnosti, s evropským stylem fotbalu je obeznámen dobře. Vždyť tři a půl roku nastupoval za jeden z nejlepších portugalských klubů, lisabonskou Benficu. V poslední sezoně s ní vyhrál ligu a anglickým týmům, které bude potkávat zde, už čelil také. V Evropské lize narazil na Everton a Liverpool. Je si ale vědom, že jeho život na hřišti se s přestupem do jednoho z největších klubů na světě opět změní.

„Premier League znám ze sledování v televizi a jsem si vědom, že je rychlejší a fyzicky náročnější, než ligy, ve kterých jsem hrál doposud. Ale kdybych neměl rád fyzickou stránku hry, hrál bych raději tenis,“ zavtipkovala nová posila.

„S Ramiresem jsem od doby, kdy přišel do Chelsea, už několikrát mluvil, protože je kromě spoluhráče i dobrým přítelem,“ dodává o svém bývalém spoluhrači z Benficy a zároveň svým současným v Chelsea.

„Z Ramiresova „povýšení“ do Premier League jsem byl potěšen. Po přestupu mi vždycky o této soutěži říkal jen to nejlepší, takže i já sám očekávám velké věci.“

Přesun do jiné soutěže však nenese jen ty příjemné starosti. S Ramiresem a ostatními portugalsky mluvícími spoluhráči se dorozumívá bez problému, ovšem s hráči, kteří touto řečí nemluví, je komunikace ještě trochu slabší.

„Největší rozdíl je v jazykové bariéře,“ přitakává. „Dělám však vše co můžu, abych se angličtinu naučil, co nejdříve to půjde, protože já jsem ten, kdo na hřišti potřebuje mluvit nejen nohama, ale i slovy a rozdávat příkazy spoluhráčům.“

„Mám silnou víru v boha a věřím, že všechny věci se dějí z nějakého důvodu. Možná jsem mohl být trochu znepokojen, že se můj transfer odkládal na poslední minuty, ale nikdy jsem neztratil svou víru v to, že do tohoto klubu přestoupím,“ zakončil Luiz.

zdroj: chelseafc.com


12:22:15 - 13.02.11 - Petric32 - Mužstvo - 3120x