Tiskovka s Torresem a Ancelottim

Fernando Torres společně s Carlem Ancelottim diskutoval o svém příchodu z Anfield Road na Stamford Bridge a o nadcházejícím období.


Včera strávil Torres více než hodinu s reportéry z celého světa a dnes šel s informacemi ještě více do hloubky a vysvětlil důvody, jež ho přiměly k přestupu do Chelsea.

Předně je velmi zajímavé, že Torres, kterému je již 26 let, a který odehrál ve vodách světového fotbalu již přes 300 zápasů, zatím nevyhrál žádnou klubovou trofej, jak ve Španělsku, tak ani v Anglii. Když zažíval Liverpool v Lize mistrů skvělé sezony, Torres na Anfield Road ještě nebyl. Když odešel z Atlética, to paradoxně po pár letech vyhrálo Evropskou ligu i Evropský superpohár. Pár let po příchodu do města Beatles se s Liverpoolem usadil v Premier League těsně pod vrcholem a následně přišla krize, která Liverpool odsunula do boje o příčky míjící pohárovou Evropu, případně na boj o jejich chvost. Smůla? Náhoda?

Právě svým příchodem na Stamford Bridge doufá, že se tato nešťastná série prolomí.

„Když máte šanci vyhrát Ligu Mistrů a hrát v týmu, který může vyhrát Premier League, a jste zároveň ve správném věku, pak nemůžete říct ne,“ reaguje Torres na své rozhodnutí opustit Liverpool a připojit se k modré armádě. „Jsem rád, že zde jsem, chci se zapojit do nadcházejících plánů klubu, pomoci budovat skvělý manšaft, soutěžit s nejlepšími týmy v Evropě. Mám rád výzvy.“

„Většina mých spoluhráčů ze španělského národku má všechny trofeje a to je také cíl a přání každého fotbalisty. Nežárlím, ba naopak, přeju jim to a vím, jak se cítili, když vyhráli. Ale rád bych měl ve čtyřiceti nebo v pětačtyřiceti své vlastní fotky jako šampióna. Jsem opravdu šťastný, že jsem mohl být součástí party, která vyhrála jak evropský šampionát, tak i ten světový. Rád bych však vyhrál nějaké trofeje i na klubové úrovni,“ netají se svým přáním 26letý Španěl.

Dále se slova ujal Carlo Ancelotti, který věří, že příchod Torrese a změna herního systému mohou být ku prospěchu věci.

„Fernando má skvělou schopnost, že může hrát vepředu sám nebo ve dvojici s dalším útočníkem,“ vysvětluje manažer Blues. „Chcete-li hrát na hrotu se spoluhráčem, musíte najít tu správnou kombinaci, ale on s tím problém nemá, tak jako Drogba nemá problém hrát s ním. V loňském roce jsme hráli na dva hroty, Anelku s Drogbou. Lidé byli překvapení, že mohou hrát spolu. Letos jsme začali na tři útočníky. Drogbu a dva křídelníky. Teď nastane trochu změna, ale já myslím, že budeme schopni to bez problému zvládnout,“ věří italský kouč.

Ancelotti stále ještě nemá úplně jasno v tom, zda Torres začne již od úvodního hvizdu, nebo zda nastoupí až do „rozjetého vlaku“.

„Trénoval dvakrát nebo třikrát tento týden a nebude mít problém proti Liverpoolu nastoupit. Má znalosti a zkušenosti pro takovýto druh zápasů. Jedinou otázkou pro mě tak je, zda tři dny tréninku jsou dost na to, aby si zvykl na nové spoluhráče a mohl začít hned od začátku.“

Dále slovo opět převzal obávaný útočník. Sdělil, že pokud by se mu podařilo skórovat, gól by z úcty k bývalým příznivcům neslavil. Prozradil však ještě jednu vcelku zajímavou věc spojenou s oslavou gólů, kterou bychom od El Niňa nejspíše nečekali.

„Nikdy jsem nepolíbil znak Liverpoolu,“ prozradil. „Když jsem byl v Atléticu, dělal jsem to. Miloval jsem svůj mateřský klub. Je možné vidět, že to hráči dělají, když se k nějakému klubu připojí, ale nemyslím, že je to fér. Ale hráči přicházejí a odcházejí, tak to prostě je.“

„Když se k nějakému klubu připojíte, snažíte se pro klub i pro sebe udělat co nejvíce. Někteří lidé při gólu políbí znak, mohou to udělat, ale já chci jen střílet góly. Když jsem se v Madridu narodil, nebyl jsem liverpoolským fanouškem, nebyl jsem fanouškem Chelsea, byl jsem fanouškem Atlética Madrid. A já také jsem příznivcem Atlética Madrid.“

Tohle by však fanouškům Chelsea nemuselo až tak vadit, pokud by madridský rodák pravidelně střílel góly.

zdroj: chelseafc.com


18:54:31 - 05.02.11 - Petric32 - Mužstvo - 4711x