Terry mluví o posilách

John Terry je nadšený příchodem Fernanda Torrese a Davida Luize. Myslí si, že oba budou velkým přínosem pro Chelsea.
Kapitán Chelsea nadále tvrdí, že nastal čas, kdy se mají ostatní začít opět obávat The Blues po úterním vítězství na Stadium of Light.

„Okolo našeho klubu je momentálně mnoho řečí, které jsou pro klub povzbuzující a hlavně pro naše dva nováčky," řekl Terry.

„V klubu je skvělá konkurence a každý teď ví, že jsme opět činní na trhu, a tím konkurujeme Manchesteru City, který za posily utratil hrozně moc peněz. Přestup  Fernanda Torrese a Davida Luize je pro Chelsea skvělou zprávou," dodal kapitán Modrých.

V úterním zápase proti Sunderlandu Carlo vyzkoušel novou útočnou taktitu, která byla úspěšná. Namísto hry se třemi klasickými útočníky vyzkoušel hru na jednoho zataženějšího útočníka, kterým byl Nicolas Anelka a dvěmi vytaženějšími útočníky, kterými byli Didier Drogba a Salomon Kalou.

„Každý, kdo viděl zápas proti Černým kočkám, mohl vidět výrazné zlepšení. Když jsme útočili, náš trojúhelník nadělal obráncům Sunderlandu problémy. Didier a Salomon hráli ve předu skvěle a Nicolas je ze zadu skvěle doplňoval," nebál se Terry pochválit zlepšení týmu.

„Všichni hráči se perou o místo v základní jedenáctce. Každý je natěšený, když jakkoliv může přispět k výhře a to je pro nás impozantní, protože máme jistě skvělou kvalitu v týmu. Navíc nám přibyli další dva skvělí hráči. Věřím, že se rychle v týmu usadí."

John Terry velmi dobře zná Torresovy kvality. Právě proti Chelsea při svém debutu vstřelil svůj první gól v Premier League v roce 2007 a od té doby se stal jeden z nejproduktivnějších útočníku v lize.

„Těší mě, že je se mnou v týmu. Když jsme byli protihráči, odehráli jsme proti sobě hodně soubojů. Byl jsem ohromen tím, že při svém domácím debutu na Anfield Road proti nám skóroval poprvé v Premier League," řekl usmívající se, ale zároveň nechápající Terry.

„Fyzicky je to jeden z nejlepších hráčů v týmu, jeho rychlost je až děsivá, jeho hlavičky jsou neuvěřitelné na to, jakou má výšku a v zakončení patří k nejlepším z nejlepším. O tom jsme se mohli párkrát přesvědčit i v zápasech proti Chelsea," pochválil anglický obránce El Niňa.

„Měli jsme jednoho z nejlepších útočníků před pár lety. Vzpomínám si, jak Nicolas skóroval na Sunderlandu pár let nazpět. Stal se nejlepším střelcem sezóny. Následný rok jsme vyhráli double nejen díky němu. Tady můžete krásně vidět, že nemůžete vyhrát, když útočník neskóruje."

„Didier a Nicolas hrají v Chelsea obrovskou roli. Dohromady totiž tvoří nejobávanější útočnou dvojici v Evropě."

Terry také řekl pár slov o Davidu Luizovi a představil svého spoluhráče v obraně.

„Jak pro mě osobně, tak pro Ivanoviče i Alexe, až se vrátí po zranění, Luiz představuje velkou konkurenci. Každý z nás si chce zatrénovat a zahrát s Davidem na pozici stopera. To se stahuje i na mě, jakožto kapitána týmu, ale také na skvělého Ivanoviče. David Luiz může hrát i na pravém obránci, jak nám to předvedl v Benfice, kde hrál prakticky kdekoliv v obraně," řekl na závěr John.

                                                                                                              zdroj: www.chelseafc.com

20:04:59 - 03.02.11 - EQUULUS - Chelseafc.cz - 4294x