Čech mluví o své formě

Po skvělém sobotním výkonu Petra Čecha proti Evertonu, kde český gólman ukázal, že patří k světové špičce, by si velmi rád připsal na své konto třetí nulu v řadě v Premier League.


Čech v sobotním zápase proti Evertonu dokázal, že je ve skvělé formě. Osobně by si přál dnes večer zopakovat jeho skvělý výkon i proti Sunderlandu, na který má špatné vzpomínky, když na domácí půdě v listopadu proti "Černým kočkám" třikrát inkasoval.

„Sice jsme remizovali, ale byli jsme na pokraji vyřazení z bojů o FA Cup. Poslední minuty zápasu nás tlačili, vyvíjeli si stále větší tlak. Naštěstí jsme výsledek 1:1 uhájili a 4.kolo FA Cupu si zopakujeme na Stamford Bridge, což je pro tým povzbuzující a z toho si můžem vzít ponaučení do zápasu proti Sunderlandu,“ říká česká brankářská jednička.

„V domácím zápase proti Sunderlandu jsme zaslouženě prohráli, a proto nejsme na sebe naštvaní. V dnešním střetnutí se chceme pomstít. Bereme jedině tři body, protože se nacházíme v situaci, kdy potřebujeme nutně vyhrát, pokud chceme uvažovat o obhajobě titulu,“ dodal 28 letý gólman, odkazující na listopadovou pořážku na Stamford Bridge.

„Manchester United mají docela slušný náskok před námi, ale nikdy nevíte, co se může stát. Proto se musíme snažit stále vyhrávat, pokud by Man. United zaváhal, abychom zmenšili rozdíl mezi námi a "Rudými ďábly" a pak doufali, že to na obhajobu titulu bude stačit.“

„Budu se snažit nemyslet na již zmiňovaný listopadový zápas proti Sunderlandu. Je jasné, že budeme chtít "Černým kočkám" oplatit domácí porážku 3:0, ale musíme být opatrní, zůstat nohama na zemi a hlavně neudělat tu stejnou chybu, jako při prvním zápase.“

„Podle mého názoru je to moje nejvydařenější sezóna. Myslím si, že jsem zatím odvedl dobrou práci, a že jsem neměl horší období. Svými výkony navazuji na předešlou sezónu, což mě těší. Jsem za to rád, ale je ještě dlouhá cesta na vrchol své formy," vysvětlila jasná jednička v bráně Chelsea.

„Stejně tak jako celý tým se snažím pracovat na sobě co nejvíc to jde. Nemáme příliš vysoké procento držení míče nebo šancí za zápas, ale hrajeme ze zadu a to je klíč k úspěchu.“

„Pokud chcete uspět, musíte bránit jako celek. Právě tomu jsme věnovali na tréninku docela hodně času a teď můžete vidět zlepšení,“ dodal na závěr Čech.

zdroj: chelseafc.com


18:34:38 - 01.02.11 - EQUULUS - Chelseafc.cz - 2508x