Reakce: Můžeme to dokázat

Myšlenky Carla Ancelottiho po včerejším vítězství 4:0 nad Boltonem na Reebok Stadium nabírají nový směr. Italský trenér věří, že titul je opět v našich silách.


Trenér trvá na tom, že včerejší výhra byla významným krokem v návratu do boje o titul Premier League, a že zametla pod koberec neúspěšné výsledky z konce loňského roku. „Před zápasem jsme si pověděli, že to bude těžké střetnutí a důležitý krok kupředu, pokud bychom vyhráli. Hráli jsme velmi dobře, byli jsme koncentrovaní, hráli jsme s dobrým přístupem. V defenzivě jsme byli silní a v útoku jsme neustále hrozili nebezpečím. Byl to důležitý výkon,“ zněla Ancelottiho slova po zápase.

„Špatné výkony jsme nechali za rohem a nyní musíme dopředu hledět se sebedůvěrou.  Musíme nadále tvrdě pracovat a udržovat si víru a důvěru. Není snadné smazat v Premier League ztrátu a United jsou v tuto chvíli ve výhodné pozici, ale musíme se snažit udělat vše, abychom se vrátili do hry.“

„Kousek po kousku to můžeme zvládnout. Nemálo to také závisí na výkonech, jaké bude podávat Manchester United, ale naším cílem je udělat vše, abychom se vrátili do boje o titul. My samozřejmě věříme, že tuto ztrátu můžeme smazat, ale proto je důležité, abychom hráli. Nejdůležitější věcí je, že se nám vrátila naše síla, moc a osobnost,“ pokračuje.

Ve včerejším zápase se po dlouhé době dokázali prosadit najednou všichni tři útočníci základí sestavy, Drogba, Malouda i Anelka. Svůj první gól v dresu Blues dokázal vstřelit brazilský mladík Ramires, který se pomalu ale jistě začíná přibližovat výkonům zaručujících základní sestavu.

Ancelotti včerejší zápas vidí především jako návrat formy útočníků. „Didier Drogba konečně odehrál fantastický zápas a vstřelil úchvatný gól, ale to není jediný důvod, proč musíme být dnes večer šťastní. Skóroval Malouda, skóroval Anelka - oběma hráčům se to dlouho nedařilo. Navíc svůj první gól dal i Ramires. Drogbova síla a osobnost je pro tento tým nepostradatelná. Je dobře, že se vrátil v pořádku, a že je opět nebezpečný,“ rozplývá se nad Drogbou Ancelotti.

„Jak jsem řekl už dříve, když se dokážete dostat z takto těžké situace, budete silnější, než dříve,“ vrátil se Carletto k nedávným výkyvům týmu. „Nejdůležitější je zachovat klid, musíme zůstat soustředění. V budoucnu nás čekají další složité hry, počínaje sobotním zápasem s Evertonem. Věděli jsme, jakou cestou se máme vydat.

Lednové přestupové období se kvapem blíže ke konci a pár vět na toto téma Ancelotti taky prozradil. Týkají se Davida Luize. „Nic není uzavřeno, ale musíme najít společnou dohodu. Snažíme se, nic však není rozhodnuto. Budeme muset počkat a uvidíme. S Benficou jsme zatím žádnou dohodu neuzavřeli.“

Na tiskovce promluvil i trenér domácích, Owen Coyle, který s Ancelottiho tvrzením ohledně Drogby souhlasí. „Didier Drogba se předvedl jako správný hráč světové extratřídy. Skvěle se uvolnil a z velké dálky vypálil, byl to fantastický úder.“

„Když ztratíte pár zápasů a vaše sebevědomí se otřásá, to je pak ta chvíle, kdy musíte ukázat charakter, abyste se dokázali vrátit. To je taky to, co teď musíme udělat my,“ řekl Coyle.


16:42:46 - 25.01.11 - Petric32 - Mužstvo - 2866x