Přestupové spekulace: Carroll a Kjaer do Chelsea?

Do konce lednového přestupového termínu už nezbývá mnoho času, a tak se objevují stálé nové spekulace o tom, kdo a za kolik by mohl přijít do našeho klubu. Tentokrát se debaty začínají vířit okolo Andyho Carrolla z Newcastlu a Simona Kjaera z Wolfsburgu.


Útok Chelsea je v poslední době jen slabým odrazem produktivity, kterou jsme mohli sledovat začátkem sezony. Didier Drogba stále hledá po malárii ztracenou formu, Nicolas Anelka se, nepočítáme-li jednu branku v FA Cupu, netrefil dva měsíce, Florent Malouda je jen taky slabým odvarem Francouze z dřívějška. Náhradníci mnoho prostoru nedostávají, když už tak jsou to hlavně dva, a to Salomon Kalou a Daniel Sturridge, který se zdá být velkou nadějí do budoucna. Na hostování do Fulhamu se navíc chystá další mladá krev do útoku, Gael Kakuta.

? ANDY CARROL, Newcastle United --> Chelsea

S ohledem na tuto situaci se údajně Carlo Ancelotti poohlíží po dalším útočníkovi, kterým by měl v tomto případě být 21letý bombarďák Newcastlu United, Andy Carroll. Otázka tak je nasnadě. Bude majiteli Magpies Miku Ashleymu stačit od Chelsea nabízených 21 miliónů £?

Nejde jen o to, že Anelka s Drogbou momentálně nemají formu, ale jde samozřejmě i o jejich věk. Drogbovi za rok odbijí Kristova léta, Anelkovi je teď 31. Chelsea má na lavičce mladou krev, ale ne u všech je zřejmé, zda už mají na zátěž v podobě Premier League takzvaně nonstop.

Trenér Newcastlu Alan Pardew sice prohlásil, že nemá jedenadvacetiletého Angličana v úmyslu prodávat, nicméně kdyby Roman Abramovič zacinkal váčkem s 21 milióny před branami St. James‘ Park, rozhodnutí vedení Magpies by nemuselo být konečné. I sám Carroll by možná nebyl úplně proti nabídce přesunu do týmu rok co rok žhavě usilujícího o titul Premier League.

Do konce leda a zároveň tohoto přestupového období zbývá jen několik dnů, takže na žádné velké debaty čas není. Během následujících dní se dozvíme, zda Carroll přijde posílit tým ze západního Londýna nebo ne.


? SIMON KJAER, Wolfsburg --> Chelsea

Vypadá to, že 21letí hráči jsou zde oblíbeným zbožím. Dalšímu hráči, o kterého se Chelsea zajímá, je dánský mladík hájící barvy Bundesligového Wolfsburgu. Řeč je o Simonu Kjaerovi.

Není velkým tajemstvím, že Carlo se Ancelotti shání hlavně po stoperovi. Jednání s Davidem Luisem z Benficy jsou stále v plném proudu, nicméně kdyby nevyšly, měla by být připravena i náhradní varianta na post středního obránce. Tou by měl být právě Dán Simon Kjaer.

Nicméně Chelsea by netrvala na Davidu Luisovi za každou cenu. Portugalský klub za něj požaduje 25 milionů £, což je mimo finanční rozpětí Chelsea, respektive mimo částku, kterou je londýnský klub za jednoho hráče schopen zaplatit. Proto by se mohla pozornost Carla Ancelottiho přesouvat do Německa.

Kjaer se k Wolfsburgu připojil loni v létě z italského Palerma, nicméně sám hráč se netají přáním, že by na Stamford Bridge rád zamířil. Cena tohoto hráče se pohybuje přesně v polovině té, kterou požaduje Benfica za Luise, tedy na 12,5 miliónech £. Pokud by vše vyšlo, mohlo by k podpisu dojít začátkem příštího týdne.

? GAEL KAKUTA, Chelsea --> Fulham

Už je výše zmiňováno, že Fulhamský Mark Hughes by rád získal do svých řad z Chelsea jednoho z nejnadějnějších mladých hráčů v Evropě, Geala Kakutu. Ten by tam měl hostovat do konce sezony. Tato doba by myslím byla ku prospěchu všech. V Chelsea Kakuta zatím přiliž nenastupuje, takže by měl alespoň půlroční herní praxi.

Ancelotti na páteční tiskové konferenci prohlásil, že by bylo dobré, aby Kakuta sbíral herní zkušenosti v prvním týmu pravidelně. Půlroční hostování ve Fulhamu by to umožňovalo, zatím však Ancelotti tomuto transferu zelenou nedal.

zdroj: caughtoffside.com, metro.co.uk


14:01:23 - 23.01.11 - Petric32 - Mužstvo - 3720x