Rozhovor s Maloudou pro oficiální stránky

Florent Malouda zatím zasáhl do všech 17 utkání, které Chelsea doposud hrála. Zaznamenal tak ty úspěšné časy i poslední krizi, tedy pokles z prvního až na čtvrté místo. I přesto věří, že ještě není o ničem rozhodnuto.


„Je to stále otevřený závod. V první části této sezony jsme byli na vrcholu a ve skvělé formě. Pak přišlo pár utkání, kdy jsme zaváhali, a tak teď musíme honit oba Manchesterské kluby a Arsenal. Myslím, že to bude těsný souboj o titul až do konce,“ řekl pro oficiální webové stránky Malouda.

„Máme už zkušenosti z loňského roku, kdy jsme ligu vyhráli s náskokem jediného bodu. Letos jsme teprve kousek před půlkou sezony a naopak neztrácíme o mnoho více. Myslím, že ten nejužší boj bude otevřený, že do něj zasáhne více týmů, než loni. Bude to zajímavé až do konce,“ je přesvědčený Francouzský reprezentant.

Minulá sezona před Vánoci vypadala takto: Chelsea měla na prvním místě náskok 4 body na Manchester United a 6 bodů na Arsenal, který však měl utkání k dobru. V prostinci jsme vyhráli jeden zápas, dva skončily nerozhodně a jeden jsme prohráli.

Malouda pokračuje: „Myslím, že ostatní týmy v lize se zlepšují každým rokem, snaží se TOP týmy napadat a dostat se mezi „velkou čtyřku“ Některé týmy pro dosažení takovýchto výsledků však musí vynakládat větší úsilí, ale je to dobře a normální, když máte zdravou konkurenci.“

„Víme, že je tato liga nejtěžší na světě, a že je zde v tomto roce větší konkurence, a proto není jisté, že budou na konci sezony na čele stejné týmy, jako loni. Pro hráče, kteří hrají v reprezentacích je to složitější, protože musejí během sezony odehrát více zápasů, ale jsme na to už zvyklí. To je vlastně důvod, proč jsme šli do velkých klubů, abychom mohli hrát za vlast.“

Každý v Chelsea si je vědom, že takto to dál nepůjde. Budeme se muset zlepšit. Za poslední měsíc a půl jsme obdrželi 12 branek, ale i přesto Blues stále drží rekord v počtu obdržených branek v lize pro tuto sezonu. Naopak vepředu nám ty branky ubyly. Malouda si je vědom toho, co je potřeba udělat, abychom opět více skórovali.

„Podívejte se na naši sérii čistých štítů ze začátku sezony a na situaci teď, kdy máme problém odehrát zápas bez obdržené branky. Nemyslím si, že v posledních 6 nebo 7 zápasech máme v obraně dobrou vizitku.“

„Stále však máme jeden z nejplodnějších útoků v lize. Naše hlavní síla v první části sezony byla v obraně, ale tam to teď drhne a to je důvod, proč se nám nedaří ani vepředu. Protože nedokážeme dobře bránit a nemáme míč na kopačkách tolik času, jak bychom si představovali a tak nemůžeme pořádně hrozit u brány soupeře,“ rozebral možnou příčinu neúspěchu ve střelbě branek Malouda, a rozhovor tak uzavřel.


20:44:55 - 20.12.10 - Petric32 - Mužstvo - 4053x