Ancelotti: Bitva středových řad

V neděli se do akce vrátíme s většinou klíčových hráčů a Carlo Ancelotti si myslí, že to bude hlavně bitva záložních řad, která rozhodne zápas proti Manchesteru. Část tiskovky věnoval Franku Lampardovi.


Frank Lampard se v základní sestavě objeví od konce srpna, což pro nás bude určitě velkým přínosem, naopak United se budou muset obejít bez zkušeností Paula Scholese. Navíc Rudí Ďáblové na Stamford Bridge nedokázali zvítězit již od roku 2002!

Právě absence 36letého středopolaře Manchesteru znamená, že Ancelotti předpokládá, že soupeř bude hrát daleko těsnější hru ve středu hřiště, a že právě tam se bude rozhodovat o úspěchu a neúspěchu.

„Scholes má fantastické dovednosti, ale Manchester United už dokázal, že umí hrát dobře i bez něho. Mají velmi dobré záložníky - Fletcher, Carrick a Anderson – kteří si vedou také velmi dobře, takže bez Scholese to taky půjde, ovšem s trochu menší kvalitou v záloze,“ řekl Italský kouč. „Scholes má fantastickou dovednost posílat velmi dlouhé a přesné míče, ale když teď bude chybět, tak myslím, že budou hrát ve středové řadě hlavně nakrátko a v těsnější formaci.“

Po krátké exkurzi do týmu soupeře obrátil Carletto svou pozornost na své vlastní hráče, přesněji na Franka Lamparda, kdy jsme v době jeho absence, a nejen jeho, dokázali naposled zvítězit 10. listopadu.

„Fakt, že se Frank vrací, je pro nás velmi vítaný. Potřebujeme hráče, který je schopen vstřelit 20 gólů za sezonu ze záložní řady, tak jako se mu to povedlo loni nebo v předchozích letech. Po dobu rekonvalescence si udržoval své schopnosti a bude pro nás velmi důležitý. Možná je to nejlepší hráč, který je schopen skórovat ze zálohy. Může do týmu přinést více dynamického pohybu ze středu hřiště, pak samozřejmě zkušenosti a charakter,“ popisuje Angličanovy kvality trenér.

Pokud bychom zítřejší zápas prohráli, ztráceli bychom na Manchester už 6 bodů, přičemž by soupeř měl ještě jedno utkání k dobru. Ancelotti sdělil, že tento zápas nevidí jako rozhodující, ale že je zde možnost pádu na ztrátu 9 bodů, což by představovalo velký problém.

„Nechci myslet na možnou ztrátu bodů v tomto zápase, protože by bylo nesmírně obtížné tuto ztrátu později dohnat,“ připustil Carletto, že tohle by už byla ztráta opravdu velká, ale zároveň pokračoval tím, že nikdy není nic nemožné a nezvrátitelné. „Devět bodů by sice bylo hodně, ale chtěl bych tady připomenout jednu mou nelichotivou bilanci, kdy jsem měl v Itálii náskok 9 bodů na čele a v posledních 8 zápasech jsem to lidově řečeno projel a titul ztratil. 9 bodů je velký rozdíl, ale není rozhodující,“ ukončil Carletto tiskovku ne příliš přívětivými a povzbuzujícími slovy. Můžeme tak jen věřit, že celé tyto spekulace o možné ztrátě devíti bodů budou po zítřejším dni zcela bezpředmětné.


12:58:29 - 18.12.10 - Petric32 - Mužstvo - 2801x