Preview: Tottenham vs. Chelsea

17. kolo nám servíruje velmi těžký zápas s londýnským rivalem Tottenhamem. Dokážeme kouhouty porazit i přes jejich vynikající formu ?
Blues prožívají těžké časy. Nedaří se týmu, nedaří se hráčům, nedaří se prostě nic. Produktivita, která nás vždy zdobila, je nyní velmi chabá. V posledních 8 zápasech jsme dokázali vsítit pouze 5 branek, a to rozhodně není na tým našich kvalit dobrá vizitka. Obrana není tak jistá, jak bychom si představovali a o hře v záloze se dá také říct, že není kdovíjak dobrá.
Všichni doufali, že po vítězství nad Žilinou se tým nakopne a vrátí na vítěznou frekvenci, jenže ve skutečnosti The Blues pouze dokázali trochu zlepšit hru, ale výsledky nadále chybí. Co naplat, sezona je ještě dlouhá, a tak nezbývá než doufat, že zapneme a znovu budeme děsit soupeře.

Zítřejší výjezd na White Hart Lane, ač to nerad říkám, bude nejspíš útokem pouze na bod, neboť proti rozjetému Tottenhamu Chelsea příliš nevěřím. Svěřenci Harryho Redknappa hrají v životní formě - probojovali se do další fáze Ligy Mistrů, v Premier League jsou už 7 kol neporaženi, (potkali např. Arsenal nebo Liverpool) a jejich střelecká forma je neuvěřitelná. Po zranění se vrátil kanonýr Defoe a hned pomohl proti Twente dvěma goly. Rychlík Bale je prostě fenomenální a proti pomalému Ferreirovi to bude jednodušší, než kdyby mohl nastoupit Bosingwa. Spurs nemusí trápit ani početná marodka, neboť rozsáhlý a kvalitní kádr tyto mezery dokáže zacelit.

Zápas je londýnské derby. Dá se tedy čekat, že utkání bude vypjaté a jen se děsím toho, aby někteří hráči (např. Drogba, Mikel) udrželi nervy na uzdě a neudělali nějakou klukovinu. Velmý zodpovědný výkon naopak očekávám od Ferreiry, který bude muset hodně pečlivě hlídat pravou stranu před dvojicí Bale, Assou-Ekotto.

Doufejme tedy, že Chelsea předvede dobrý výkon a vybojuje alespoň bod.


Tottenham : Trenéru Redknappovi chybí několik důležitých hráčů - King, Woodgate, O´Hara, Bentley, Huddlestone a Van der Vaart. Možná se poprvé po dlouhém zranění objeví Michael Dawson.

Chelsea :  Alex, Bosingwa, Benayoun. Terry i přes bolesti nastoupí. Očekávaný návrat Lamparda se opět odkládá.Tottenham Chelsea
Twente - Tottenham 3:3 (LM) Marseille - Chelsea 1:0 (LM)
Birmingham - Tottenham 1:1 (PL) Chelsea - Everton 1:1 (PL)
Tottenham - Liverpool 2:1 (PL) Newcastle - Chelsea 1:1 (PL)
Tottenham  - Werder 3:0 (LM)
Chelsea - Žilina 2:1 (LM)
Arsenal - Tottenham 2:3 (PL) Birmingham - Chelsea 1:0 (PL)
Tottenham: Gomes - Hutton, Gallas, Bassong, Assou-Ekotto - Lenon, Palacios, Modrič, Bale - Defoe, Crouch

Chelsea: Čech - Ferreira, Ivanovič, Terry,  Cole - Essien, Mikel, Ramires - Kalou, Anelka, Drogba


Zápas: Tottenham vs. Chelsea
Začátek zápasu: 12.12.2010, 17:00
Místo zápasu:
White Hart Lane, Tottenham
Live: Digisport, atdhe.net, naše stránka
Rozhodčí:
Mike DeanTip: 2:1
Hráč, kterého se vyplatí sledovat: Ferreira (vs. Bale)

17:10:00 - 11.12.10 - TheMazer - Mužstvo - 3494x