Reakce Carletta: Promarněná příležitost

Carlo Ancelotti vyzval po venkovní prohře 0:1 v Marseille své hráče, aby neztráceli víru a dále se snažili se současnou situací něco zkusit udělat. K samotnému zápasu toho až tak moc neřekl, spíše se zaměřil na následující zápas proti Spurs.


Když do statistik započteme i včerejší duel, pak hráči Chelsea odešli vítězně pouze z jednoho z posledních šesti utkání v jakékoli soutěži. Pro takovýto klub tristní bilance. Zatím příliš nepomáhá ani návrat opor do sestavy. Na marodce už z hráčů klasické základní 11 zbývá jen Lampard s Alexem, Terry i Essien jsou zpět. Částečně k jejich návratu se upíraly zraky mnoha fanoušků, kteří doufali, že s nimi se obrátíme na vítěznou vlnu. Jenže pravda je úplně jiná a krutá.

Ale už v tomhle zápase to mohlo vypadat jinak. Za nerozhodného stavu mohly být odpískány dvě penalty ve prospěch Blues. Nejprve byl sporný zákrok na Florenta Maloudu, po kterém rozhodčí jen ukázal k rohovému praporku a krátce před závěrem prvního poločasu byl faulován v pokutovém území Salomon Kalou, jenže i v tomto případě zůstala píšťalka sudího němá.

„Pomezní rozhodčí musel udělat nějaká rozhodnutí, ale myslím, že se rozhodl špatně. Minimálně v jednom případě se určitě měla kopat penalta,“ sdělil po zápase Ancelotti. „Ale musíte vědět, že tohle je fotbal a život sportovce. Někdy nedostanete, co si zasloužíte, ale nemusíte kvůli tomu ztrácet charakter nebo víru ve své schopnosti. Musíte si zachovat víru a optimismus.“

„Vše špatné bohužel pokračuje a ztratili jsme víru v naši hru, ale musíme se vrátit k práci a stále se snažit něco vymyslet, prolomit tuto smolnou a bohužel dlouhotrvající sérii. Náš výkon v defenzivě nebyl tak špatný, ovládali jsme hru, ale dopředu to dnes opět vázlo. Měli jsme spoustu příležitostí přejít do rychlého protiútoku, ale když došlo na finální přihrávku nebo střelu, tak jsme to vyřešili téměř vždy špatně,“ říká napůl skleslý a napůl rozčílený lodivod Chelsea.

Ancelotti také poznamenal, že návrat Didiera Drogby na Stade Velodrome se vůbec nevydařil, a že jednou z příčin mohly být útočníkovy emoce. Po hodině hry ho tak stáhl ze hry a totéž později učinil i v případě kapitána Terryho, který si stěžoval na mírné bolesti v kotníku, ale nejedná se o nic vážného, na další zápas bude připraven. Na rozdíl od něj José Bosingwa takové „štěstí“ neměl. V závěru zápasu si přivodil zranění podkolenní šlachy a bude chybět minimálně na zápas proti Tottenhamu. Co se týče Franka Lamparda, tak tam vše pokračuje podle plánu a již brzy by se měl anglický záložník podívat na hřiště. Právě k němu se také stočila řeč v pozápasové tiskovce.

„Pro zápas s Marseille by byl příležitostí pro cestu z tohoto smolného období, ale tato možnost padla. Nová příležitost přijde proti Tottenhamu,“ sdělil Ancelotti, že s Lampardem pro tento zápas stále počítá.

A v tématu týkajícího se dalšího ligového utkání Ancelotti pokračoval. „Proti Tottenhamu to bude těžký zápas. Je to velmi silný tým, ale my se na to musíme dívat jako na další možnost zlomit toto prokletí a dostat se zas konečně na vítěznou vlnu. Teď si všichni myslí, že tento zápas prohrajeme, ale my se na to střetnutí dobře připravíme a budeme se snažit překvapit. Spurs jsou v tabulce dost vysoko a hrají dobře. Zápas musíme pojmout jako příležitost, ne jako problém.“

„Tohoto zápasu se trochu obávám, ale jen kvůli tomu, že v současné době nemáme formu. Od toho se musíme odvrátit, přejít do další, vítězné fáze. Jsem silný, zaměřuji se na svou práci a jsem si jist, že hráči dělají totéž.“


16:53:11 - 09.12.10 - Petric32 - Mužstvo - 3327x