DOMA A VENKU: Nicolas Anelka

Zatímco většina jeho kolegů reprezentuje své země v mezistátních utkáních, Anelka zůstal v Cobhamu, kde se se zbytkem mužstva připravuje na další zápasy Chelsea. Tak bylo také nasnadě, že se právě tento Francouzský „vyděděnec“ stal dnešním hostem v rubrice Doma a venku.


DOMA

Jak pro Vás věci v Cobhamu fungují?

Nejím v jídelně se zbytkem mužstva, ale většinou v šatně po tréninku. Zůstávají tam také Ashley Cole, který sedí vpravo ode mě a Gael Kakuta, který sedí shodou okolností vlevo. Nezůstávají tam úplně pokaždé, ale když ano, tak si dobře popovídáme. S Gaelem občas mluvím, pokud se něco stane, nebo pokud je o čem mluvit. Není to tak, že bych s ním mluvil pořád, protože je taky Francouz.

Který z vašich spoluhráčů na Vás v této sezoně nejvíce zapůsobil?

Petr Čech, protože v této sezoně předvedl hodně skvělých zákroků.

Čeho si při zápasech na Stamford Bridge nejvíce všímáte kromě dění na hřišti?

Má pozornost je neustále na hřišti, soustředím se na zápas po celých 90 minut. Někdy si všimnu chorálů nebo zpěvu písniček fanoušků, ale většinou je to opravdu tak, že se koncentruji pouze na hru.

Co pro vás znamená „domov“?

Myslím, že teď to je Anglie a Londýn, protože tady v Londýně už dlouhou dobu hraju. Znám tohle město opravdu dobře, mám rád zdejší lidi a všechno s městem a klubem spojené.

 

VENKU

Které další sporty sledujete v televizi?

Tenis a americký fotbal. Snažím se tenis i hrát, když mám se svými přáteli čas, protože žiju ve Wimbledonu a nedaleko mého domu se nachází mnoho tenisových kurtů. Když se ve Wimbledonu koná stejnojmenný slavný turnaj, tak ho moc často nevidím, protože v té době s rodinou odjíždíme na dovolenou. Příští rok se budeme snažit vrátit se z dovolené ještě před jeho začátkem a stihnout ho.

Máte nějaké slavné přátele mimo fotbal?

Mám za známé francouzské zpěváky a jiné hudebníky, ale v Anglii některé asi nebudete znát. Jedním z těch nejznámějších je Booba.

Jaké je vaše oblíbené místo, kam jdete, když chcete uniknout před problémy?

Dubaj, protože je tam teplo, klid a pěkně.

Jak se liší Londýn od Paříže?

Obě jsou to velká města. V Londýně je mnoho Francouzů a naopak v Paříži mnoho Angličanů, takže to vyjde skoro na stejno, jen Londýn je o něco větší. Líbí se mi v Paříži, ale lepší je Londýn.


18:09:12 - 17.11.10 - Petric32 - Rubriky - 2535x